2. Тенис
  3. С голяма доза колебание Кузнецова също продължава напред

С голяма доза колебание Кузнецова също продължава напред

Поставената на осма позиция в основната схема Светлана Кузнецова преодоля фрапиращите си 68 непредизвикани грешки за да преодолее Алона Бондаренко (7:6 (7), 6:4) в мач от третия кръг на “Australian Open”.

Рускинята допусна 31 грешки повече от уинърите си, но все пак успя да провали мечтата и на другата сестра Бондаренко за продължаване към осминафиналите на първия за годината турнир за Големия шлем.

Кузнецова поведе ранно, но докато наближи четвъртия гейм тя започна да губи концентрацията си и бъркаше наглед рутинни удари. Първият сет изглеждаше, че няма да затрудни рускинята, която поведе в третия гейм. При представилите се три възможности за брейк Бондаренко обърна резултата за 4:3.

И двете тенисистки срещнаха трудности при сервисите си, което доведе до тайбрейк. Изоставайки с 6:4, Кузнецова се възползва от волето си за да се върне в резултата. Рускинята материализира единствената си възможност за сетпойнт, когато принуди украинката да запрати топката в мрежата.

Кузнецова отново започна втората част със силна игра. При първата размяна на полетата треньорът на Бондаренко прегледа превързаното й стъпало, при което стана ясно, че рускинята ще се възползва от всяка възможност за пробив.

В осмия гейм рускинята не успя да се възползва от два мачпойнта и два брейкпойнта. Сервирайки за сета Кузнецова отби две брейпойнт възможности за украинката, но нова непредизвикана грешка в третия й мачпойнт доведоха до пробив на Бондаренко.

За нейно съжаление тя не успя да издържи, дарявайки победата на рускинята след двойна грешка.

Кузнецова ще срещне китайката Жи Зен, която по-рано днес елиминира другата сестра Бондаренко, Катерина.