2. Тенис
  3. Сензацията е факт! Руне детронира Джокович и триумфира в Париж (ВИДЕО)

Сензацията е факт! Руне детронира Джокович и триумфира в Париж (ВИДЕО)

Датчанинът изигра мача на живота си

Датчанинът Холгер Руне спечели първия си ATP 1000 турнир в своята кариера. Той направи обрат и победи Новак Джокович във финала на Мастърса в Париж. Срещата продължи 2:34 часа и мина през изключителни обрати.

Руне отстъпи в първия сет с 3:6, но спечели втория и третия съответно с 6:3 и 7:5. Той детронира действащия шампион и си осигури влизане в Топ 10 на ранглистата.

Ноле влезе като тотален фаворит, като беше в серия от 13 поредни победи и без загубен финал в Париж. Руне обаче успя да го победи и то след обрат.

Първият сет не предвещаваше предвещаваше подобна развръзка, след като Джокович проби за 3:1, затвърди пробива си и затвори сета при 6:3.

Руне обаче намери сили да отговори. При свое подаване в началото на втория сет той се измъкна от 0:40 и спечели сервиса си. След това датчанинът проби и затвърди пробива за 3:0. Той бе стабилен до края на частта и изравни с 6:3.

Най-драматичен и пълен с обрати беше третият сет. Джокович взе аванс, като поведе с пробив за 3:1. Руне обаче върна пробива и изравни при 3:3. Датчанинът взе за втори път подаване на Джокович в ключов момент за 6:5.

Последният гейм на сервис на Холгер Руне продължи повече от 16 минути. Джокович пропусна 6 възможности да пробие, а Руне успя да реализира втория си мачбол и се свлече на корта от бурна радост.