2. Тенис
  3. Сесил Каратанчева обърна Бенешова в Брисбейн

Сесил Каратанчева обърна Бенешова в Брисбейн

Българската тенисистка Сесил Каратанчева продължава със страхотното си представяне на турнира в Брисбейн, Австралия.

Четвъртфиналистката от "Роланд Гарос" се класира за втория кръг на турнира след блестяща победа над чехкинята Ивета Бенешова - 1:6 6:4 6:2.

Каратанчева загуби първия сет, след като не можа да се настрои към стила на съперничката си, но след това бе пълен господар на корта на австралийското крайбрежие.

Тя поведе с 5:0 гейма и психически се настройваше за трети сет, когато настъпи лек срив в играта й. Наскоро снималата се за плейбой Бенешова успя да спечели 4 гейма поред, но това не бе достатъчно, след като Сесил взе 10-ия гейм и затвори сета в своя полза.

Софиянката показа завидна психика в най-решителния момент, като успя да спаси 5 възможности за пробив на чехкинята. От своя страна Каратанчева успя на два пъти да пробие подаването на Бенешова и заслужено се класира за втория кръг.

Сесил успя да премине квалификациите, където се наложи над рускинята Родина и американката Кинг, а преди минути успя да извоюва и нов успех, като показа, че в най-скоро време ще бъде отново между първите 100 в света.