2. Тенис
  3. Сестрите Уилямс преодоляха първия кръг на "Ролан Гарос"

Сестрите Уилямс преодоляха първия кръг на "Ролан Гарос"

Защитаващата титлата си Серина Уилямс разгроми представителката на домакините Ализе Лим с 6:2, 6:1

Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) стартира с убедителна победа на Откритото първенство на Франция по тенис. Водачката в световната ранглиста Уилямс разгроми представителката на домакините Ализе Лим с 6:2, 6:1 за 78 минути. 32-годишната американка не допусна пробив в срещата, като пласира 37 печеливши удара срещу само 7 на съперничката си. Във втория кръг тя очаква победителката от срещата между Грейс Мин (САЩ) и Гарбине Мугуруса (Испания). Серина Уилямс търси трета титла на "Ролан Гарос" след 2002 и 2013 година. Нейната сестра Винъс Уилямс също стартира с успех.

Поставената под номер 29 Винъс се наложи над Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:4, 6:1. 33-годишната американка преодоля ранен пробив пасив в първия сет, след което намери играта си и не даде особени шансове на съперничката си, като взе седем от последните осем гейма в срещата. Финалистката от 2002 година ще играе във втория кръг срещу Ана Шмиделова (Словакия), която се справи с Цзе Чжън (Китай) с 6:7(2), 6:3, 6:4.