2. Тенис
  3. Синер изхвърли Рубльов от турнира в Монте Карло (ВИДЕО)

Синер изхвърли Рубльов от турнира в Монте Карло (ВИДЕО)

За италианеца това е 19-а победа в 22 мача през сезона

Италианецът Яник Синер се класира за първия си четвъртфинал на клей на турнир от сериите "Мастърс" 1000. В Монте Карло той победи с 5:7, 6:1, 6:3 руснака Андрей Рубльов в последна среща от осминафиналите.

За Синер това е 19-а победа в 22 мача през сезона, като той трябваше да се потруди сериозно за нея.

Още в първия гейм на мача съперникът му Рубльов реализира пробив, който запази до 5:4. Тогава руснакът сервираше за спечелване на сета, но Синер върна пробива и изравни. Италианецът обаче не успя да контроли емоциите си и в следващия гейм Рубльов направи нов пробив, което му позволи да вземе откриващата част след 57 минути игра.

Ситуацията на Централния корт в Княжеството обаче се промени на 180 градуса във втория сет. Рубльов направи пробив за 1:0, но след това Синер взе шест поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете.

В третата част и сервисът на поставения под номер 5 в схемата Рубльов спадна, като той допусна цели 5 двойни грешки. Това даде възможност на деветия в схемата Синер да направи нови три пробива и да спечели мача след 2 часа и 22 минути игра.

За място на полуфиналите Синер ще играе с поставения под номер 2 в схемата Александър Зверев от Германия, който по-рано днес надигра в двата испанеца Пабло Кареньо-Буста.

Наградният фонд на турнира в Монте Карло е над 5,4 милиона евро.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)