2. Тенис
  3. Синер срещу Джокович на финал в Шанхай

Синер срещу Джокович на финал в Шанхай

Мечтан сблъсък ще реши победителя в тенис турнира от сериите „Мастърс 1000“

Водачът в световната ранглиста по тенис при мъжете Яник Синер и четирикратният шампион Новак Джокович се класираха за финала на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Шанхай с награден фонд от близо 9 милиона долара.

В първия мач от полуфиналите в китайския град Синер спечели с 6:4, 7:5 срещу чеха Томаш Махач, който в предишната фаза отстрани испанеца Карлос Алкарас.

Махач направи обещаващо начало на срещата, като поведе с 2:0 гейма, но моментално изгуби пробива си аванс. В края на първия сет Синер реализира втори пробив, за да поведе след 6:4 за само 44 минути игра.

Във втория сет Махач бе първи имаше възможност да вземе подаването на съперника. Чехът пропусна два брейкбола при 4:4 гейма и малки по-късно плати цената за това. Синер стигна до единствения си шанс за пробив в 12-ия гейм и веднага го реализира, което бе и с цената на спечелването на двубоя.

Италианецът завърши мача с едва девет непредизвикани грешки, а победата бе под номер 64 за него през годината.

Малко по-трудно бе класирането на Джокович, който се наложи с 6:4, 7:6(6) над американеца Тейлъв Фриц във втория полуфинал.

Пробив в петия гейм осигури на сърбина спечелването на първия сет.

Във втория сет обаче Джокович започна да изпитва проблеми в бедрото и макар да печелеше подаванията си, поиска медицински таймаут при 6:5 гейма в полза на Фриц.

В тайбрека инициативата бе у американеца, който обаче допусна няколко непростими грешки. При 5:3 точки в своя полза той допусна двойна грешка, а след това имаше и сетбол на свой сервис при 6:5, но отново направи непредизвикана грешка.

Така Джокович успя да се измъкне от критичната ситуация и се добра до финала.

До момента Синер и Джокович са играли седем пъти един срещу друг, като сърбинът води с 4:3 победи.

Сабаленка направи обрат срещу Гоф и се класира за финала в Ухан

Беларуската победи в трисетова битка американката

Милев и Нестеров спечелиха титлата в Италия

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха титлата на двойки на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Космически цени за последния мач на Надал

Цените на билетите за последния мач в кариерата на Рафаел Надал достигнаха колосалните 33 600 евро