2. Тенис
  3. Страхотен Гришо детронира шампиона в Букурещ и вдигна трета титла (ВИДЕО)

Страхотен Гришо детронира шампиона в Букурещ и вдигна трета титла (ВИДЕО)

Българинът надигра Лукаш Росол от Чехия със 7:6 (2) и 6:1

Григор Димитров спечели трета титла в кариерата си, след като спечели с 2:0 сета финала на турнира в Букурещ срещу шампиона на турнира Лукаш Росол от Чехия.

Първата ракета на българския тенис спечели решителния двубой с резултат 7:6 (2), 6:1 и така прибави нови 250 точки към актива си в световната ранглиста.

Българинът започна двубоя много силно и спечели лесно сервиса си, а после стигна до ранен пробив, но после чехът заигра силно и успя да върне пробива.

Последваха лесни геймове за двамата на сервис, ала Гришо стигна до два сетбола при 6:5. Чехът обаче успя да отрази и двата, а при третия си сетбол Димитров щеше да спечели сета, след като съдиите отсъдиха аут, но той джентълменски призна, че топката на Росол е добра.

Така в крайна сметка Росол изравни резултата до 6:6 и стигна до тайбрек, в който обаче хасковлията набързо поведе с 5:0 и в крайна сметка го спечели със 7:2.

Това сякаш съкруши Росол и във втория сет той допусна бърз пробив, а после така и не намери сили да се противопостави на Димитров. Така българинът затвори мача със само един загубен гейм във втората част и детронира шампиона в Букурещ.