2. Тенис
  3. Световният номер 2 си спечели среща с Гришо в Мадрид

Световният номер 2 си спечели среща с Гришо в Мадрид

Алкарас победи трудно Емил Руусувуори с 2:6, 6:4, 6:2

Световният номер 2 в тениса Карлос Алкарас направи впечатляващ обрат на старта на своето участие на Мастърс турнира в Мадрид. Испанецът елиминира финландеца Емил Руусувуори с 2:6, 6:4, 6:2 за два часа и осемнадесет минути. Така в третия кръг Алкарас ще се изправи срещу най-добрия български тенисист Григор Димитров.

Двубоят започна изненадващо, след като Руусувуори направи ранен пробив, за да поведе с 3:1 в първия сет. Финландецът затвърди силното си представяне в първия сет с нов пробив за 6:2.

Във втория сет Руусувуори имаше пет възможности за пробив в шестия гейм, но Алкарас успя да се измъкне в заплетения гейм. Не само това, но испанецът направи ключов пробив, за да поведе във втория сет с 4:3 гейма. Това се оказа достатъчно за Алкарас, който затвори втория сет с гейм на 0 и изравни резултата след 6:4.

Третият сет започна с ранен пробив дело на Алкарас. Испанецът след това осъществи нов пробив за 4:1. При 5:1 испанският тенисист стигна до мачбол, който бе отразен от Руусувуори, но на свой сервис Алкарас нямаше проблеми да затвори мача с 6:2 гейма в третия сет.

В третия кръг Карлос Алкарас ще се изправи срещу Григор Димитров.