2. Тенис
  3. Циципас постигна фантастичен обрат срещу Мъри на Уимбълдън (ВИДЕО)

Циципас постигна фантастичен обрат срещу Мъри на Уимбълдън (ВИДЕО)

Гъркът спечели доиграването

Стефанос Циципас постигна обрат и победи Анди Мъри със 7:6 (3), 6:7 (2), 4:6, 7:6 (3), 6:4 и се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

25-годишният грък изоставаше с един сет пасив срещу двукратния шампион на "Уимбълдън", а в четвъртък вечерта срещата беше прекратена заради тъмнина.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас игра по-добре при подновяване на двубоя в петък, когато времето беше слънчево и топло. Гръцкият тенисист изравни резултата в срещата след тайбрек и солиден начален удар, а в последната част 36-годишният Мъри показа колебания, въпреки големия си опит в мачовете на трева. Ветеранът за първи път загуби подаването си в двубо, но това беше достатъчно за Циципас да се класира за следващия кръг.

Стефанос Циципас ще играе срещу Ласло Джере от Сърбия в третия кръг на "Уимбълдън".

Кристофър Юбанкс постигна най-голямата си победа в своята кариера и също се класира за третия кръг на Ол Ингланд Клъб. Американецът се наложи с 6:3, 3:6, 6:2, 7:6 (3) срещу първата ракета на домакините Камерън Нори. Юбанкс направи 21 аса срещу британеца, достигнал до полуфиналите на турнира през 2022 година.

В следващия кръг американският тенисист ще играе срещу Кристофър О'Конъл от Австралия.

Поставеният под номер 8 в схемата италианец Яник Синер победи французина Куентен Алис след обрат с 3:6, 6:2, 6:3, 6:4.