2. Тенис
  3. Цонга отстрани Любичич в зрелищен мач

Цонга отстрани Любичич в зрелищен мач

Миналогодишният финалист от Australian Open Жо-Вилфред Цонга мина през тежки моменти, за да стигне III кръг на турнира. Французинът се изправи и победи в мач с три тайбрека хърватина - 6-7(4) 7-6(8) 7-6(7) 6-2. Двубоят се игра на „Хайсенс Арина” и бе истинско зрелище за публиката предвид изчистената игра на двамата.

В мача си срещу Цонга Любичич напомни за най-добрите си години и да всичко от себе си, за да победи шест години по-младия си съперник. Бившият номер 4 в света бе близо до постигането на подвига, но в два решителни момента французинът пречупи съперника си.

Двамата тенисисти сервираха изумяващо и не си дадоха почти никакви шансове за пробив. Така се стигна до трите тайбрека преди Любичич да грохне, след като пред два дни игра петсетов мач.

След като спечелилия и до четвъртфинал в Мелбърн Любичич имаше възможност да поведе и с 2:0 сета. Хърватинът водеше с 4:1, но Цонга направи супер обрат и в крайна сметка изравни резултата.

В третия тайбрек хърватинът поведе с 6:3 и два негови сервиса, но Цонга направи и невъзможното, за да запише четири последователни точки, които му дадоха и сетбол в ръцете. Така французинът успя да вземе под носа на Любичич и втори сет, след което общо взето лесно го прекърши за последния четвърти сет.

Така в III кръг известният с прозвището си Мохамед Али тенисист ще срещне дребния Дуди Села и неговият смъртоносен бекхенд с една ръка.