2. Тенис
  3. В Баня Лука: Кузманов отпадна в квалификациите

В Баня Лука: Кузманов отпадна в квалификациите

Българинът загуби от румънеца Раду Албот

Втората българска ракета Димитър Кузманов отпадна в квалификациите на турнира в Баня Лука (Босна и Херцеговина) на клей ATP250 с награден фонд от 562 815 евро, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Българинът загуби от румънеца Раду Албот, който е под номер 110 в световната ранглиста с 3:6, 3:6.

Мачът между двамата продължи час и 40 минути и именно румънецът влезе в основната схема на турнира.

В първия сет българинът допусна два пробива на свой сервис и загуби с 3:6.

Във втората част той изоставаше с 1:5 след нови два пробива на Албот, но успя да направи един рибрейк и да спечели подаването си. Той обаче отстъпи в деветия гейм и загуби целия мач.

В турнира в Баня Лука участват световният номер 1 Новак Джокович, както руснакът Андрей Рубльов, който победи на турнира в Монте Карло.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)