2. Тенис
  3. В Лондон: Стабилен Гришо с трета поредна победа (ВИДЕО)

В Лондон: Стабилен Гришо с трета поредна победа (ВИДЕО)

Българинът не даде сет на финландец за втори път този месец

Григор Димитров записа трета последователна победа в турнира на тревни кортове в Куинс клъб, Лондон.

Най-добрият български тенисист победи без да загуби сет за втори път този месец финландеца Емил Руусувуори.

След като на 1 юни Гришо отстрани съперника си във втория кръг на „Ролан Гарос“, сега го спря още в първия от основната схема в Киунс.

Димитров спечели с 6:2, 6:4 за 1 час и 29 минути игра, за да продължава напред, след като преди това постигна очаквани успехи в квалификациите над Александър Вукич (Австралия) и Артур Риндернех (Франция).

Следващият съперник на Димитров в Англия ще бъде Франсисико Черундоло от Аржентина, който е №19 в световната ранглиста и по-рано през деня се наложи със 7:6(2), 4:6, 6:4 над американеца Томи Пол.

Миналата година Гришо отпадна точно във втория кръг, след като бе победен от нидерландеца Ботик ван де Зандшулп.

Днес хасковлията постигна 2 ранни пробива в първия сет и затвърди сериозното си превъзходство след осмия гейм, за да спечели с 6:2.

Във втората част от двубоя финландецът беше значително по-равностоен на Димитров, но отново загуби подаването си за 2:3.

Ефективната игра на българина му осигури краен успех при третия мачбол и точно 89 минути.

В следващия кръг на турнира в Куинс първата ракета на България ще се изправи срещу Черундоло, който е поставен под номер 8 в схемата.

Мачът ще е в четвъртък, когато Димитров за първи път в кариерата си ще играе срещу 24-годишния аржентинец.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)