2. Тенис
  3. ВЕЛИК! Ноле спечели Ролан Гарос и бетонира легендарния си статус! (ВИДЕО)

ВЕЛИК! Ноле спечели Ролан Гарос и бетонира легендарния си статус! (ВИДЕО)

Сърбинът надигра Каспер Рууд с 3:0 сета

Новак Джокович спечели 23-та си титла от Големия шлем след победи с 3:0 сета Каспер Рууд на финала на Ролан Гарос. Сърбинът триумфира с третата си купа в Париж след 2016-та и 2021-ва година.

Така той вече еднолично има най-голям брой титли от Големия шлем пред Федерер с 20 и Рафаел Надал с 22.

Благодарение на победата си над четвъртия в световната ранглиста Каспер Рууд, Джокович ще се завърне на върха в световната ранглиста от новата седмица, измествайки от първото място Карлос Алкарас, когото елиминира на полуфиналите в Париж.

Норвежецът влезе много по-добре в мача и след като взе първия си сервис гейм, той реализира пробив, а след това поведе с 3:0. Джокович успя да намали пасива си при второто си подаване, а след това двамата си размениха по един гейм, за да докарат мача до 4:2 за Рууд. След това сърбинът проби норвежеца и впоследствие изравни геймовете. Двамата действаха концентрирано при своите подавания и ги вземаха без грешка, вкарвайки сета в тайбрек, в който Джокович се разправи с Рууд, побеждавайки го със 7:1 и така взе първия сет.

Развоят през втория сет повтори този от първия, но в обратна страна и Ноле поведе с 3:0, след като направи един пробив. За разлика от първия сет обаче, Каспер Рууд не успя да върне пробива и загуби сета с 3:6.

Норвежкият тенисист бе по-концентриран в третия сет, което важи и за Джокович, като двамата не допускаха пробив, вземайки сервис геймовете си, като сърбинът успяваше да затвори подаванията си малко по-лесно от своя съперник. При резултат 5:5, Джокович направи пробив и така сервира за спечелването на трофея. В 12-ия гейм на третия сет Новак Джокович поведе с 40:0, но пропусна да вземе първия мачбол. При втората си възможност обаче, Джокера не сгреши и така спечели мача, като по този начин завоюва своя трети трофей от Откритото първенство на Франция и 23-и в турнири от Големия шлем.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)