Янаки Милев на четвъртфинал в Германия

Александър Донски отпадна във втория кръг в ЮАР

Националът за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в Марбург (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Милев победи с 6:4, 4:6, 6:4 представителя на домакините Луис Веселс, поставен под номер 7.

20-годишният българин пропиля сет и пробив аванс при 4:3 гейма във втората част, в която допусна обрат. В решителния третия сет той дръпна с 4:1 и удържа предимството си, за да триумфира след 2:14 часа игра.

Следващият съперник на българина е втория в схемата Рафаел Колиньон от Белгия.

Междувременно друг наш национал за Купа "Дейвис" Александър Донски беше елиминиран във втори кръг на турнира по тенис на клей в Хилкрест (Република Южна Африка) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът загуби с 2:6, 3:6 от представителя на домакините Крис Ван Вайк, който е поставен под номер 1 в схемата на надпреварата. Ван Вайк пласира 8 аса и не допусна брейк в срещата, като направи по два пробива в подаването на съперника във всеки сет.

В надпреварата на двойки Донски и Алек Бекли (ЮАР) бяха водачи в схемата, но отпаднаха още на старта вчера от Люк Кьонинг (Великобритания) и Девин Банденхорст (ЮАР) с 6:3, 5:7, 7-10.