2. Тенис
  3. Загуби за Шиникова и Томова в Истанбул

Загуби за Шиникова и Томова в Истанбул

Първата ракета на България отстъпи пред 18-годишна рускиня

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 60 хиляди долара.

Водачката в схемата Томова загуби от 18-годишната рускиня Диана Шнайдер с 1:6, 0:6 за 53 минути.

27-годишната софиянка, 115-а в света, не успя да спечели нито веднъж подаването си в мача, като взе само 11 от 40 разиграни точки при собствен сервис.

Шнайдер, 471-а в класацията на УТА, реализира пробив още на старта на двубоя, а след това направи серия от десет поредни гейма, за да триумфира.
Българката все пак си осигури 935 долара и 9 точки за световната ранглиста.

Междувременно друга наша тенисистка - Изабелла Шиникова, отпадна в четвъртфиналите на двойки на турнира.

Тя и Исалин Бонавентюр загубиха от Сузан Ламенс (Нидерландия) и Марина Мелникова (Русия) с 2:6, 2:6 след малко повече от час игра.

30-годишната софиянка беше елиминирана и от надпреварата на сингъл след поражение в първия кръг вчера от поставената под номер 4 Сузан Бандеки (Швейцария) с 4:6, 4:6.