2. Тенис
  3. ЖАЛКО! Салвадор поведе на България за Купа "Дейвис"

ЖАЛКО! Салвадор поведе на България за Купа "Дейвис"

Пьотр Нестеров загуби първия мач на сингъл

Пьотр Нестеров загуби първата среща на сингъл и България отстъпва с 0:1 победи от Салвадор в мач от Световна група II за Купа "Дейвис", съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Нeстеров отстъпи с 3:6, 3:6 от Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки на "Ролан Гарос" през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото първенство на САЩ по-рано през този месец).

Двубоят се играе при перфектни условия на кортовете ТК „Локомотив" в гр. Пловдив.

Пьотр Нестеров поведе с 3:1 в първия сет, но загуби следващите десет гейма за 3:6, 0:5. Българинът върна три гейма, но загуби и втората част с 3:6. Срещата продължи 89 минути.

Във втория сингъл днес един срещу друг ще играят Янаки Милев и Сезар Крус.

България е в състав Пьотр Нестеров (21 г.), Янаки Милев (20 г.), Александър Донски (26 г.), Илиян Радулов (19 г.) и Иван Иванов (15 г.). Капитан на България е Валентин Димов, а Тихомир Грозданов е помощник треньор.

Всички двубои се предават директно на сайта на медийния партньор на БФТ - sportbg.bg

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Срещата за Купа Дейвис се провежда с подкрепата на Министерство на младежта и спорта, Министерство на туризма, Top rent-a-car, Bluum, TIS group и други.

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“?

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Джокович: Ние сме български и сръбски братя, мачът не е уговорен