2. Тенис
  3. Жил Мюлер победи Фелисиано Лопес в маратонски мач със 72 гейма, Сафин бие без проблеми

Жил Мюлер и Фелисиано Лопес изиграха невероятен маратонски мач помежду си в първия кръг на Australian Open, който бе спечелен с 6-3 7-6 (5) 4-6 4-6 16-14 от представителя на Люксембург.

Зрителите на седми корт станаха свидетели на цели 72 гейма, като Мюлер дръпна с два сета, испанецът изравни, а в петия сет се играха уникалните 30 гейма.

В крайна сметка Жил Мюлер успя да наложи волята си и да се класира за втория кръг, където ще срещне 16-годишния австралиец Бърнард Томич, който е надеждата на домакините за пробив в световния тенис.

Напред продължава и бившият номер едно в света Марат Сафин, който победи без особени проблеми испанеца Иван Наваро Пастор с 6-3 6-3 6-4. Руснакът не показа много добра игра, но играещият сервис мрежа Наваро демонстрира лоша форма и не можа да се противопостави.

Съперник на Сафин във втория кръг ще бъде друг испанец - Гийермо Гарсия Лопес, който се наложи с 3-6 7-5 (5) 6-2 6-0 над аржентинеца Аугустин Кайери.