2. Тенис
  3. Звонарьова срещу Надя Петрова в 4-я рунд на Australian Open

Звонарьова срещу Надя Петрова в 4-я рунд на Australian Open

Заемащата седмо място в световната ранглиста Вера Звонарьова продължи с лекота напред в надпреварата за Откритото тенис първенство на Австралия, с победа в два сета над италианката Сара Ерани при резултат 6:4, 6:1.

Първият сет на мача се игра гейм за гейм в първите четири, докато 24-годишната рускиня не направи решителната стъпка и проби с ефективно изпълнен диагонален уинър.

Ерани, която за първи път през миналата година проби сред първите 50, се окопити бързо и спечели брейк за да изравни на 4:4.

До края на първата част италианката продължи да оказва сериозен натиск, но Звонарьова продължи да стреля точно, отправяйки 11 уинъра за да затвори сета за 43 минути.

Звонарьова, четвъртфиналистка от Ролан Гарос 2003, демонстрира защо се намира сред 10 най-добри на планетата, след като приключи втория сет за по-кратко време – 30 минути. Ерани се възползва от различни прийоми в опитите си да спре връхлитащата рускиня, но напразно. Звонарьова отвори преднина от 3:0, и не остави каквито и да било шансове на 21-годишната италианка.

Звонарьова ще се изправи срещу сънародничката си Надя Петрова в четвъртия кръг на първия за годината турнир за Големия шлем. Петрова записа служебна победа, след като Галина Воскобоева не успя да завърши двубоя и бе принудена да се откаже.