2. Трета лига
  3. Дубълът на Пирин победи в Симитли с 10 души

Дубълът на Пирин победи в Симитли с 10 души

Дубълът на Пирин успя да постигне първа победа за сезона в Elitbet Югозападна Трета лига. Възпитаниците на Манол Занев се наложиха като гост над Септември Симитли с 3:1 в мач от десетия кръг.

В 20-та минута Мартин Георгиев от състава на Пирин бе изгонен от игра за два жълти картона. 15 минути по-късно въпреки числения пасив, младите „орлета“ поведоха чрез Евгени Георгиев. В 39-та минута домакините от Септември изравниха след точно изпълнена дузпа за нарушение на Влади Ласков.

След почивката футболистите в зелени екипи вкараха още две попадения. Първо в 60-та минута Евгени Георгиев вкара втория си гол в мача, а в добавеното време на втората част Лазар Еринин затвърди успеха на своя отбор с трето попадение. Много силен мач за Пирин II направи 18-годишният Никола Бандев, който е част и от първия отбор на "орлетата" във Втора лига. Той бе привлечен през лятото от Левски, като за него от Пирин бе платена петцифрена трансферна сума.