2. Трета лига
  3. Нови контролни срещи се изиграха по терените на Югозападна България от отбори, участници в ЮЗ трета лига

Вижте как завършиха те

На стадион „Осогово” в Кюстендил се изигра контролния мач между едноименния тим и дубъла на „Славия” София. Общо осем гола видяха зрителите в този двубой, изпълнен с много интересни моменти пред двете врати и обрати в резултата. Първият гол падна в 5-та минута при образцова атака на домакините, завършила с красиво попадение на Владимир Стефанов за 1:0. Груба грешка в защитния вал на  домакините бе причина Сабри Кьосев, Роберто Райчев и Кристиян Христов да доведат резултата до 1:3 за столичния тим. На почивката старши треньорът на ФК „Кюстендил” Мартин Йорданов даде шанс на нов състав от футболисти. При бърза контраатака в 49-та минута Теодор Андреев от столичния тим намери неподготвена защитата и покачи на 1:4. При изпълнение на ъглов удар отдясно в наказателното поле на гостите Марио Евтимов от домакините с глава намали на 2:4. Шест минути по-късно поредна контраатака на домакините завърши с гол на Константин Йорданов. Последният пети гол в сметката на „Славия” ІІ записа Михаил Миков пир контраатака, възползвайки се от поредна грешка на защитата на ФК „Кюстендил”.

„Два различни състава използвах в този мач, за да се уверя кои от новопривлечените трябва да продължат да се готвят при нас. На този етап това са Христо Панчев, Божидар Христов и Крис Вълчинов. Следващият ни контролен мач ще бъде в събота, 22 юли,  срещу „Вихрен” Сандански на стадион „Осогово” . На 29 юли ще премерим сили с дублиращия отбор на ЦСКА София, като засега не са уточнени часа и мястото за игра”, сподели наставникът на ФК „Кюстендил” Мартин Йорданов.

„Макар и като гости, победихме един от добрите отбори в ЮЗ трета лига – ФК „Кюстендил”. Футболистите, на които гласувах доверие, играха с пълно раздаване на терена и с много желание и тактическа дисциплина победихме с 5:3 на стадион „Осогово”, сподели новият наставник на „Славия” ІІ Ивайло Василев.

На стадион „Искър” в град Самоков се срещнаха отборите на местния „Рилски спортист” и „Чавдар” Етрополе. Домакините изиграха коренно различен мач от предишния и при образцови атаки поведоха с голове на Димитър Атанасов и новака Красимир Станчев, за последно играл в отбора на „Витоша” Бистрица.  За гостите точни бяха Кирил Янакиев и Илиян Йорданов за 2:2. Като цяло треньорският щаб на „Рилски спортист” Самоков изрази задоволство от играта, но не пропусна да заяви, че са проиграни две чисти голови положения в срещата и с това и победата, която са заслужавали , не са успели да постигнат.

На стадион „Евима” в контролен мач се срещнаха отборите на „Банско Тийм” и „Вихрен” Сандански и завършиха наравно 1:1.  Символичните домакини поведоха с гол на Иван Георгиев. Той засече отблизо прострелно центриране на Марио Димитров. В 31-та минута главният съдия Костадин Ангелов отсъди дузпа за спъване на Николай Георгиев, която потърпевшия превърна в гол за 1:1. До края на полувремето и двата отбора проиграха по едно чисто голово положение.

Втората част също бе интересна. Имаше пропуски пред двете врати. Бе извършена принудителна смяна  на нападателя Иван Георгиев от отбора на домакините и неговото място зае новопривлечения Николай Хаджиниколов-Хаджи. Високото темпо на терена продължи. Веднъж  Георги Рошков уцели гредата зад стража на Банско, а  резервата Методи Костов проигра най-чистото голово положение за Вихрен. Наставникът на „гладиаторите” Наджи Шенсой продължава да търси оптималния състав до старта на новото първенство, като разменя постовете на футболистите.

На стадион „Летище” се изигра контролния мач между отборите на „Витоша” Бистрица и „Балкан” Ботевград. Като цяло мачът беше равностоен. Първият гол в срещата отбеляза Калоян Бонев, който бе изведен отлично отдясно от Николай Миков и резултата бе открит за 0:1. До края на първата част на двубоя опитите на футболистите на двата тима се оказаха безуспешни да променят резултата. След почивката поетапно бяха пуснати в игра останалите футболисти от резервната скамейка. В самия край на срещата при бърза атака по десния фланг в наказателното поле на „Балкан” младата надежда от ДЮШ на „Витоша” Бистрица Мартин Сотиров от воле едва не скъса мрежата на противниковия страж за 1:1. Наставниците на двата тима Кристиян Узунов и Иван Редовски споделиха, че са доволни от контролната игра между двата тима, имало е много бързи атаки и футболистите са проиграли по две чисти голови положения в срещата. Следващите им контроли  са: На „Балкан” Ботевград срещу израелския „Бней Сахин” на НСБ „Бояна” в събота от 10 часа, а  „Витоша” ще премери сили с  отборите на ФК „Железница” в неделя от 17 часа и с „Ботев” ІІ Пловдив в следващия петък на стадион „Коматево” край Пловдив.

„Левски” ІІ победи в Ихтиман местния „Ботев” с 3:1. Мачът се игра на стадион „Христо Ботев”  в Ихтиман. Отборът на гостите се водеше от новият си наставник Христо Арангелов, като вече новият директор на ДЮШ на ПФК „Левски” София Елин Топузаков продължава да го въвежда . през първата част на срещата след по-добра игра на младите левскари петричанина Боби Рупанов и Валентин Добрев при бързи контраатаки успяха да доведат резултата до 0:2. След почивката отново по-добре стоеше на терена отбора на синия тим. При бърза контраатака Калоян Петков успя да направи резултата класически – 0:3. От този момент нататък футболистите на домакините започнаха да играят по-организирано и  постепенно станаха господари на терена, като по-често се озоваваха отблизо срещу вратаря на „Левски” ІІ, но успяха да отбележат само едно попадение, дело на голмайстора на „Ботев” Борислав Балджийски. Следващият мач на „Левски” ІІ ще бъде в събота на Герена срещу „Рилски спортист” Самоков.

На стадиона в Панчарево дублиращият отбор на ЦСКА София изигра третия си контролен мач от лятната подготовка срещу „Хебър” ІІ Пазарджик. През първата част на срещата далеч по-добрия отбор бе на младите армейци, водени от наставника им Стамен Белчев.  За всеобща изненада обаче гостите от Пазарджик откриха резултата в 10-та минута. В 30-та минута главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на защитник на гостите. Точен от бялата точка бе Георги Димитров за 1:1. До края на срещата не се стигна до чисти голови ситуации и двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат – 1:1. Второто полувреме възпитаниците на Стамен Белчев играха с по-голямо желание и търсеха победата, и тя им се отдаде в 65-та минута. Тогава след атака по фланга топката бе насочена към Александър Кожухаров, който от 12-13 метра с левия крак с диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на стража на „Хебър” ІІ за 2:1.  При този резултат приключи този контролен мач. „Заслужено победихме отбора на „Хебър” ІІ. Стана много полезна контрола. Дадох шанс за игра на 18 млади момчета. В събота ще изпробвам наличните футболисти като ще гостуваме в Плодив , където по едно полувреме ще изиграем с дубъла на местния „Локомотив” и участника в трета лига „Спартак” Пловдив”, сподели Стамен Белчев.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител