2. Трета лига
  3. Последни контролни преди старта на Трета лига

Последни контролни преди старта на Трета лига

Вижте резултатите

Изиграни бяха последните контролни срещи от отбори, участници в Югозападната трета лига, преди старта на първенството.

На стадиона в Панчарево в контролен мач се срещнаха отборите на ЦСКА ІІ и ФК „Кюстендил”. Мачът започна добре за домакините, които чрез Илиян Илиев в 10-та минута с топовен изстрел от 30 метра  откриха резултата за 1:0. До края на полувремето пропуски за отбора на домакините направиха Георги Димитров, Алесандро Николов и Александър Кожухаров. През второто полувреме наставникът на армейците Стамен Белчев извърши смени и качеството на играта спадна. В 75-та минута главният съдия отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Илиян Димитров. Евгени Гроздин бе точен за 1:1. В 88-ма минута Теодор Апостолов насочи топката в наказателното поле на гостите и Венелин Иванов засече за 2:1.

На стадион НСА третия отбор на ЦСКА 1948 и „Пирин” Разлог завършиха наравно – 2:2. Първи откриха резултата домакините чрез Даниел Маджаров в 29-та минута, който от 12-13 метра простреля вратаря на „Пирин” Разлог за 1:0. Преди това Кристиян Грозданов уцели от воле напречната греда на гостите. В 60-та минута  гостите изравниха от дузпа. През второто полувреме Маджаров отново уцели напречната греда. Именно той при контраатака насочи топката по фланга към Васил Димитров, но тоново топката срещна напречната греда. В 82-ра минута гостите при бърза контраатака намериха неподготвена защитата на домакините и покачиха на 1:2. В самия край на срещата Александър Сомов стреля, топката се отклони от защитник на гостите и резултата бе изравнен – 2:2.

На терена на „Евима” се игра контролния мач между отборите на „Алтън Асър” от Туркменистан и „Банско Тийм” от едноименния град. През първата част на срещата не бе отбелязан гол. След почивката в 50-та, 60-та и 65-та минути отборът на „Алтън Асър” отбеляза три поредни гола. Това не отчая футболистите от Банско, които успяха да намалят резултата до 2:3 чрез попадения на Роман и Ибрахим. В 85-та минута главният съдия отсъди дузпа в полза на тима от Банско, вратаря на „Алтън Асър” напусна поста си, главният съдия Иван Донев изчака обичайното време и даде край на мача.

В последният си контролен мач отборът на "Чавдар" победи "Левски II" с 3:0. Минути след началото на мача Николай Ботев изскочи сам срещу вратаря на Левски и  главния съдия видя нарушение и отсъди дузпа. Наказателният удар бе изпълнен от Ивайло Марков, но стража на „Левски” ІІ я спаси. В 15-та минута атака на домакините бе оползотворена от Николай Ботев, който  откри резултата за 1:0. В 33-та минута при атака на гостите стража на домакините Слави Петров не допусна топката зад себе си. Вторият гол в срещата падна в 84-та минута  след попадение на Георги Иванов. Две минути по-късно  Калоян Радков направи резултата класически – 3:0 -  след изпълнение на пряк свободен удар. Преди началото на срещата бяха  представени официално футболистите на „Чавдар”  Етрополе, на които ще разчита през новото първенство на ЮЗ трета лига наставникът на тима Иван Иванов. Представянето на отбора и мачът бяха изгледани от Кмета на Община Етрополе Димитър Димитров, футболните легенди Христо Стоичков и Елин Топузаков.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител