2. Трета лига
  3. Продължават контролните мачове на отборите, участници в ЮЗ трета лига

Продължават контролните мачове на отборите, участници в ЮЗ трета лига

Вижте какви бяха резултатите в проверките

В Пловдив дубъла на столичния ЦСКА взе участие в блиц турнир срещу отборите на местните „Локомотив” ІІ и „Спартак”. В първия мач наставникът на червените Стамен Белчев пусна в игра срещу дубъла на „Локомотив” Пловдив най-доброто, с което разполага. С голове на Алесандро Николов (10), Александър Кожухаров (15) и Теодор Апостолов (35)  младите армейци се поздравиха с класическа победа.

Във втората среща срещу „Спартак” Пловдив ЦСКА ІІ загуби с 0:3. В този мач Стамен Белчев даде шанс за игра на най-младите участници в отбора, набор 2007 и 2008.

„Неопитността си каза своето. Част от младите момчета за първи път се изправят срещу мъжки отбори и в последните три минути не удържаха и след груби грешки отзад инкасираха три гола. Не им се сърдя на момчетата, това се случва. Те тепърва ще трупат опит.

Последният ни контролен мач от лятната подготовка на отбора за новото първенство на ЮЗ трета лига ще бъде в събота на стадиона в Панчарево срещу ФК „Кюстендил”, сподели Стамен Белчев.

На стадион „Осогово” се срещнаха в контролен мач отборите на ФК „Кюстендил” и ФК „Вихрен” Сандански. Интересът към този двубой бе голям и над 200 души, между които и собственика на ФК „Вихрен” Константин  Динев,  станаха свидетели на тази интересна среща. Първият гол падна в 17-та минута след центриране от ъглов удар. Тогава  намиращият се на втора греда Виктор Анастасов с глава отклони топката към Иван Марчев и бившият футболист на „Беласица” с глава простреля стража на гостите за 1:0.  Това попадение се оказа единствено до края на първата част на срещата. През втората част на мача отново първи отбелязаха гол футболистите на ФК „Кюстендил”. Това стана в 55-та минута, след като Марио Евтимов видя излезлия напред вратар на „Вихрен” и майсторски изпрати топката в мрежата от средата на терена за 2:0. В 79-та минута главният съдия Антонио Антон отсъди дузпа в полза на домакините за поваляне на техен  нападател от страна на Кристиян Димитров от гостите. Точен от бялата точка бе Евгени Зюмбулев и резултата стана 3:0. До края на срещата пропуски направиха Христо Танчев за отбора на ФК „Кюстендил” , Стефан Методиев, Даниел Пехливанов и Николай  Георгиев за отбора на „Вихрен”. На два пъти футболистите на „Вихрен” уцелиха гредите зад стража на ФК „Кюстендил”.  Този мач беше ръководен на нужното равнище, начело с главен съдия Антонио  Антов, асистиран от Стоян Стоянов и Васил Байрактарски.

В следващия контролен мач отборът на ФК „Кюстендил” ще бъде гост на ЦСКА ІІ на стадиона в Панчарево.

„Чавдар” Етрополе победи „Гигант” Съединение  с 1:0. През първото полувреме не беше отбелязан гол. Единственото попадение в срещата стана през втората част , дело на Стивън Славков.  В този двубой старши треньорът на „Чавдар” Иван Иванов направи доста смени.

На стадион „Арена Симитли” се игра международна контролна среща между отборите на местния „Септември” и участникът  във втора лига на първенството на РСМ „Беласица” Струмица.

При далеч по-добра игра на терена от страна на възпитаниците на Стефан Гошев, тимът му спечели с 3:0 след попадения на Лъчезар Давков-две и едно на петричанина Димитър Радовски-син на треньора на вратарите на мъжкия отбор на  ОФК „Беласица” Димитър Радовски-старши.

На помощния терен на стадион „Георги Аспарухов” се срещнаха отборите на „Левски” ІІ и „Рилски спортист” Самоков. През първата част на срещата по-добре започна отбора на домакините. В 5-та минута Калоян Петков изскочи срещу вратаря на „Рилски спортист” , прехвърли го майсторски, но топката уцели страничната греда и в добавката Валентин Добрев не сгреши за 1:0. В 25-та минута след центриране от фаул в наказателното поле на домакините Румен Гьонов с крак отклони кълбото в мрежата зад стража на синия тим за 1:1. В 41-ва минута главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините за спъване на Александър Божилов вътре в наказателното поле на гостите. Точен от бялата точка бе Валентин Добрев за 2:1. През второто полувреме бяха извършени доста смени от страна на наставниците на двата отбора. Темпото на игра спадна чувствително, също и качеството й. Имаше атаки и пред двете врати, но неточния мерник в последния пас на футболистите на двата отбора бе причина резултата да се запази 2:1 за дубъла на „Левски” София. Този двубой много внимателно изгледа доскорошният старши треньор на „Левски” ІІ, сега директор на ДЮШ на синия клуб, Елин Топузаков.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител