2. Трета лига
  3. Сливнишки герой с трудна победа над Септември Симитли

Сливнишки герой с трудна победа над Септември Симитли

На стадион „Сливнишки герой” в град Сливница се игра мачът от втория кръг за първенството на ЮЗ трета лига между едноименния тим и „Септември” Симитли. Срещата започна с домакински натиск на възпитаниците на Румен Стоянов, които търсеха отбелязване на ранен гол. На два пъти Димитър Панталеев разтресе напречната греда зад стража на гостите Александър Марковски и веднъж Йордан Тодоров не успя отблизо да  го простреля.  В 39-та минута Александър Александров-Аци насочи топката към Йордан Тодоров, който отблизо оплете кълбото в мрежата за 1:0. Това не отчая футболистите на гостите, като при бърза контраатака след центриране от фланга Иван Иванов се извиси във въздуха и със задна ножица разтресе напречната греда зад стража на домакините Янко Димитров.

През втората част на срещата футболистите на двата отбора се спуснаха да променят резултата, но това се отдаде първо на домакините. В 53-та минута след центриране на Йордан Тодоров от фланга Аци скочи над всички и с глава изпрати топката в мрежата на Александър Марковски за 2:0. Футболистите от Симитли продължиха да търсят начин за промяна на резултата, и успяха в 60-та минута. Тогава Венцислав Маламов от фаул изпрати топката в мрежата на Янко Димитров за 2:1. Нов пропуск за отбора на гостите направи Лъчезар Давков, който не успя от няколко метра с глава да простреля противниковия страж и изпрати кълбото в страничната греда. До края на срещата не се стигна до отбелязване на нов гол и така при резултат 2:1 за отбора на домакините от Сливница ръководещия отлично двубоя  елитен футболен арбитър Васимир Ел Хатиб , асистиран от Васил Байрактарски и Емилиян Гулев, даде край  на мача.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител