2. Трета лига
  3. Вихрен с класическа игра и победа над третия отбор на ЦСКА София

Вихрен с класическа игра и победа над третия отбор на ЦСКА София

Банско също с победа като домакин - срещу Славия ІІ София с 2:0

Първа победа постигнаха футболистите от мъжкия отбор на Вихрен от началото на настоящото първенство, вкарвайки три гола на ЦСКА ІІІ София.

Срещата започна с натиск на възпитаниците на Николай Николов, но все нещо не достигаше на нападателите на домакините да реализират попадение.  в 18-т минута след центриране от статично положение в наказателното поле на гостите и Томи Костадинов с глава изпрати топката в мрежата за 1:0. Натискът на гладиаторите продължи. В 27-ма минута главният съдия Геро Писков отсъди дузпа в полза на домакините, но Методи Костов-Джек изпрати топката в аут. До края на първата част на срещата непростими пропуски за отбора на Вихрен направиха Антон Карачанаков, Калоян Тодоров и Томи Костадинов.

След почивката натискът на футболистите от Сандански продължи. Нови пропуски направиха Даниел Пехливанов и   Антон Карачанаков. В 76-та минута след центриране от фаул  Даниел Кикиоуо  отклони кълбото и Томи Костадинов покачи на 2:0. Третият гол в срещата отбеляза Методи Костов-Джек след многоходова образцова атака между Руслан Иванов, Даниел Пехливанов и Марио Евтимов.

Това бе първата победа на отбора на Вихрен от началото на настоящото първенство на ЮЗ Трета лига.

„Доволен съм от играта на футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Добре бяхме разучили играта на армейския тим. Напрежението бе до отбелязването на втория гол.  Предстои ни много работа за реализиране на головите ни ситуации пред противниковата врата.  Следващият ни мач ще бъде в сряда като гости на Септември Симитли“ , сподели Николай Николов-старши треньор на ФК Вихрен.

В друг мач от първенството в Банско едноименния тим победи подсиления Славия ІІ София с 2:0

На стадион Свети Петър се игра мачът от 2-рия кръг от настоящото първенство на ЮЗ трета лига между отборите на Банско Тиим и дубъла на Славия София. Първият гол в срещата отбелязаха домакините след образцова атака по десния фланг. Марио Димитров центрира отлично в наказателното поле на гостите и Жоро Рошков с глава  простреля противниковия вратар на 1:0. Невероятната намеса на вратаря на домакините Атанас Тъпигьозов бе причина да не се стигне до изравняване на резултата. От 20 метра Виктор Ергин от отбора на домакините отбеляза гол за 2:0, възползвайки се от избита топка от защитата на гостите. Веднъж и гредата помогна на вратаря на белия тим, след удар на  Ибрахим Шериф . В отбора на Славия ІІ София бяха включени футболисти от представителния тим, между които Мартин Сораков, Роберто Райчев и доскорошния футболист на Марек Любомир Костов.

От треньорския щаб на Банско Тиим споделиха, че като цяло мачът е бил на много добро ниво, но вратаря им Атанас Тъпигьозов е отразил на два пъти опасни удари на противниковите нападатели. В сряда козлите ще гостуват на ЦСКА ІІІ София.

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител