2. Трета лига
  3. Вихрено начало на Северозападната Трета лига

Вихрено начало на Северозападната Трета лига

Дерби между фаворитите Локо (ГО) и Академик (Свищов) още на старта

Първенството в Северозападната Трета лига за новия сезон 2023/24 започва с истинско дерби между два от претендентите за влизане в професионалния футбол – Локомотив (Горна Оряховица) е домакин на Академик (Свищов) на 12-и август от 18:00 часа.

Това определи изтегленият днес жребий за тази дивизия в Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.

Горнооряховци завършиха на 2-о място през миналата година, а като допълнение спечелиха Купата на Аматьорската лига. Те запазиха състава си и тази година пак са сред основните фаворити.

Такъв е и Академик (Свищов) – проект, ръководен от местни бизнесмени, които влагат сериозни средства за връщането на студентите в професионалния футбол, където те имат здрави традиции.

Северозападната Трета лига през този сезон ще бъде с 15 отбора, след като Трявна се отказа в последния момент.

Така победителят в крайното класиране ще се изкачи едно ниво нагора, а последният изпада в областните групи.

Друг отбор с амбиции – този на ОФК Севлиево започва с домакинство на скромния Дреновец, а новакът Дунав (Лом) също започва пред своите фенове, но срещу Левски (гара Левски). Локомотив (Мездра) пък ще стартира от изкуствения терен във Велико Търново, тъй като гостува на Етър II.

Първенство на Северозападната Трета лига – сезон 2023/24, първи кръг, 12 август (събота), 18:00 часа:
Севлиево - Дреновец
Павликени - Янтра (Полски Тръмбеш)
Боруна (Царева ливада) - Партизан (Червен бряг)
Ботев II (Враца) - Вихър (Славяново)
Етър ВТ II (Велико Търново) - ОФК Локомотив (Мездра)
Локомотив (Горна Оряховица) - Академик (Свищов)
Дунав (Лом) - Левски 2007 (Левски)
Ювентус 95 (Малчика)             -    почива

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител