2. - ЦСКА
  3. Берое би ЦСКА при набор 99 след дузпи

Берое би ЦСКА при набор 99 след дузпи

Заралии се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на БФС

Берое 99 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на БФС, след като отстрани връстниците си от ЦСКА в изключително драматичен и оспорван двубой. Момчетата на Атанас Димитров изстрадаха успеха след изпълнение на дузпи, след като играха с човек по-малко почти цялата втора част.

Гостите излязоха напред в резултата в 5-та минута след  попадение на Божилов. „Зелените“ обърнаха развоя още преди почивката след попадения на Тонев в 26-та минута и Свиленски в 40-та минута.

Втората част започна лошо за Берое, след като едва 5 минути след подновяването на играта Владислав Маринов получи втори жълт и съответно червен картон.

След почивката гостите стигнаха до равенството след гол на Димитров в 55-та минута.

До края на мача липсваха сериозни опасности и резултатът остана непроменен – 2:2.

Според регламента се пристъпи директно към изпълнение на дузпи, които да определят полуфиналиста.

Първи зад топката за ЦСКА застана Георги Божилов, който я прати в мрежата – 2:3. Радослав Калчев също бе безпогрешен и изравни  – 3:3. Мартин Ачков от ЦСКА обаче нацели напречната греда, а Надим Ангелов даде преднина за домакините – 4:3. Последваха точни изпълнения на Адриян Димитров и Божидар Чуканов за гостите и Мариян Тонев за Берое – 5:5. Мартин Ковачев, обаче би леко и Дончев успя да улови, запазвайки равенството преди последните дузпи.  Ангел Дойчинов за ЦСКА и Руси Чернаков не сбъркаха и след първите по 5 изпълнения резултатът бе 6:6. Александър Манолов застана зад топката за гостите, но Теодор Тодоров успя да парира удара му. Така решителния удар бе в краката на Марчо Костадинов, който не трепна и реализира – 7:6 и прати Берое 99 на полуфиналите.

Жребият и полуфиналите са през пролетта на 2015 година.

Берое 99 – ЦСКА 99 2:2 (5:4 след дузпи)

голмайстори: 0:1 Георги Божилов 5′, 1:1 Мариян Тонев 26′, 2:1 Данчо Свиленски 40′, 2:2 Адриян Димитров 55′

Берое 99: 12. Теодор Тодоров, 3. Владислав Маринов, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 4. Радослав Калчев, 8. Мартин Ковачев, 7. Йоан Атанасчев (78′ – 15. Марчо Костадинов), 11. Костадин Пеев (45′ – 2.Йордан Щерев), 14. Данчо Свиленски, 9. Мариян Тонев, 10. Руси Чернаков; старши-треньор: Атанас Димитров

ЦСКА 99: 1. Калин Дончев, 15. Кристиян Вучков, 3. Никола Гонков, 21. Ангел Дойчинов, 33. Ясен Георгиев, 6. Валентин Антов, 7. Расим Сюлейман (65′ – 45. Александър Манолов), 17. Адриян Димитров, 9. Георги Божилов, 77. Георги Горанов (56′ – 11.Мартин Ачков), 13. Даниел Йорданов (41′ – 71. Божидар Чуканов);

жълти картони: Радослав Калчев (Берое); Георги Горанов,  Георги Божилов, Александър Манолов (ЦСКА)

червен картон: Владислав Маринов (Берое);

главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)

помощник съдии: Николай Чакъров (Пловдив), Йордан Петров (Пловдив)

делегат: Димитър Петров (Стара Загора)

стадион: „Берое“ (Изкуствен терен)