2. - ЦСКА
  3. Дублиращият тим на ЦСКА се изкачи на първото място в класирането, след победа с 3:1 срещу Черно море

Дублиращият отбор на ЦСКА се наложи с 3:1 над Черно море в среща от 27-ия кръг на първенството, предаде репортер на Novsport.com. С два гола за „червените” се отчете Владислав Златинов, а третият гол бе дело на Евгени Йорданов. Двамата заедно със Зе Руи получиха шанс за изява, след като от известно време тренират само за здраве. Причината бе, че утре юношите старша възраст на „червените” имат много важен мач, а наставникът Адалберт Зафиров е предпочел да запази основните си играчи.

Гостите от Варна бяха по-активният отбор в началните минути на двубоя, а играчите на ЦСКА трудно успяваха да изнесат топката в по-предни позиции. В 27-ата минута Влади Златинов центрира от фаул в наказателното поле, нападателят Евгени Йорданов надскочи защитата на „моряците” и разстреля вратаря Русев. Две минути преди края на първата част Ченешков изведе Златинов в наказателното поле, а много хладнокръвно удвои резултата.

Втората част започна по-добре за ЦСКА, а само десет минути след подновяването на играта Златинов отново бе в прегръдките на своите съотборници. Той бе изведен зад отбраната на Черно море и с много красив прехвърлящ изстрел направи резултата класически. Успокоени от комфортната си преднина домакините намалиха оборотите, което доведе до попадение в тяхната врата. 20-ина минути преди края на двубоя Тодор Колев бе изведен и с много прецизен изстрел по диагонала оформи крайното 3:1.

След тази победа дублиращият отбор на „армейците” се изкачи на първото място в класирането поне за 24 часа, защото утре досегашният лидер Левски ще гостува на другия тим от морската ни столица - Спартак.