2. - ЦСКА
  3. ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ЦСКА И ГРИША ГАНЧЕВ: Непретенциозният Зоря отново удари "червените"(ВИДЕО)

Скандални грешки на Лам и Матай доведоха до гола в 87-та минута за 1:0, в продължението падна и втори

Трагичното представяне на ЦСКА в Лигата на конференциите продължава и "червените" вече официално са аут от Европа. Това е огромен шамар за собственика Гриша Ганчев и треньора Стойчо Младенов. Тимът допусна нова загуба от непретенциозния Зоря Луганск. ЦСКА отстъпи с 0:2 при гостуването си в Запорожие. Българите бяха наказани след последователни грешки на Лам и Матей, а в добавеното време допуснаха и втори.

Първият удар в мача беше по посока вратата на ЦСКА. Отправи го Лунов в седмата минута. Топката обаче срещна тялото на футболист в червено и излезе в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до нищо интересно пред вратата на Гурставо Бусато. Отговорът на "армейците" не закъсня. В деветата минута Греъм Кеси си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, но високо в аут.

Малко след това Кери отново пробва да изненада вратаря на украинците, опитът му обаче и този път не сполучи. В 13-ата минута Кайседо получи топката пред преналта и стреля, но прекалено слабо, което не се оказа никакъв проблем за вратаря на Зоря.

Осем по-късно Кери намери Вилдсхуд в наказателното поле с отличен извеждащ пас. Нидерландецът обаче се се забави и не успя да преодолее Фаворов, който изчисти топката в корнер.

В 24-ата минута и Зоря създаде първото си по-сериозно положение, когато центриране отляво намери Фаваров, защитникът шутира, но Бусато изби.

Спорно решение на съдията спря голова атака на ЦСКА в 33-ата минута. Жорди Кайседо се възползва от грешка на противника и отне топката от защитник. Съдията обаче видя нарушение и наду свирката. В 43-ата пресата на ЦСКА отново проработи. Кери пресече подаване на вратаря на Зоря и с глава подаде към Кайседо, който с майсторско докосване елиминира съперник, но Мацапура стигна пръв до топката.

До края на полувремето "червените" владееха повече топката, но до нещо по-сериозно пред двете врати така и не се стигна.

Десетина минути след подновяването на играта Зоря получи шанса да изпълнява свободен удар в близост до наказателното поле. Домакините опитаха да изненадат с "червените" с подаване покрай стената, но Бусато бе подготвен и улови топката.

В 57-ата Кери центрира, а Амос Юга скочи най-високо и отпави удар, който обаче мина встрани от вратата на украинците.  Седем след това Греъм Кери стреля от фаул, но изпълнението му прелетя покрай вратата на Мацапура. Секунди по-късно Кайседо прати топката в мрежата на Зоря, но попадението му бе отменено заради засада при подаването на Георги Йомов.

Малко след това Йомов направи един от характерните си пробиви и стреля мощно в близкия ъгъл, а топката облиза напречната греда. Брадли Мазику пък бе намерен в наказателното поле и падна на тревата, но реферът бе категоричен, че няма нарушение и съответно дузпа.

Жорди Кайседо също пробва да изостри ситуацията пред вратата на противника с мощно центриране успоредно на голлинията. Играч в червено обаче не успя да засече топката във вратата.

В 84-та минута страхотен шанс пропусна и резервата Йоан Баи. Французинът бе изведен от Кери зад защитата на домакините, но ударът му в близкия ъгъл улучи мрежата от грешната страна.

Така се стигна до 87-та минута, когато Зоря поведе от нищото. След изпълнение на странично хвърляне от Мазику топката стигна до Лам, който се забави, а Шахаб Захеди успя да му я открадне. Иранецът напредна към наказателното поле и с добре насочен удар в близкия ъгъл донесе победата на Зоря.

До края ЦСКА се впусна в хаотичен натиск, но вместо това в петата минута на добавеното време допусна втори гол. При една светкавична контраатака Алахяр Саядманеш получи добро подаване от Захеди и отблизо отбеляза втория гол за Зоря.

ЗОРЯ - ЦСКА 2:0

1:0 Шахаб Захеди 87

2:0 Алахяр Саядманеш 90+5

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЗОРЯ: 53. Мацапура, 45. Фаваров, 15. Вернидуб, 32. Имереков, 24. Снумицин, 9. Захеди, 4. Свек, 10. Комченовский, 23. Булеса, 8. Лунов, 90. Сайадманеш

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 10. Йомов, 30. Вилдсхуд, 8. Кери, 9. Кайседо