2. - ЦСКА
  3. Ивайло Петев: Заслужихме си прозвището „зимен шампион”, нуждаем се от нови попълнения (видео)

Младият специалист призна, че заминава на обучение в Барселона след седмица

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев бе видимо доволен от равенството 2:2 на „Българска армия” срещу ЦСКА в последния мач на тима му от първия полусезон на българската „А” футболна група, съобщи репортер на Novsport.com.

С ремито си срещу „червените”, извоювано в последните пет минути на мача, новаците останаха лидери в класирането и след  15-ия кръг на шампионата, осигурявайки си възможността да зимуват като зимен шампион.

„Проспахме първите 10 минути. После опитахме да вземем контрола в мача, но бяхме плахи. ЦСКА поведе лесно, след наша колективна грешка.

Защитниците ни изнесоха голяма част от тежестта на първия полусезон и бе жалко, че точно те сбъркаха при ситуацията за първия гол”, заяви младият специалист.

„На почивката обаче направихме нужните корекции и през втората част овладяхме инициативата, като дори можехме да вкараме повече от тези две, изравнителни, попадения.

Колкото до травмата на Мишо Александров, той бе откаран в болница на полувремето и още не знам какво точно е състоянието му, но дано не е сериозно.

След паузата не мисля, че липсваха положения в наша полза. Напротив - мисля, че бяхме по-агресивни и комбинативни и като цяло заслужаваме прозвището „зимен шампион”.

Титлата не ни е основната цел, тъй като първо трябва да направим обстоен анализ и да привлечем още едно-две нови попълнения, които да повишат конкуренцията в състава и да вдигнат още нивото.

Мисля, че ще бъдем още по-силни през пролетта и ще бъдем още по-убедителни”, заяви Ивайло Петев, след което обяви, че през зимната пауза ще замине за Испания, където последователно ще се подготвя в отборите на Барселона, Еспаньол и Валенсия:

„Млад специалист съм и искам да сее усъвършенствам, а с помощта на собственика Кирил Домусчиев ще замина на обучение в Испания.

Другата седмица заминавам за Барселона, после ще бъда и една седмица в Еспаньол, а обучението си ще завърша във Валенсия, след което ще се прибера в България”, допълни Петев.