Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков обяви за мазохисти Васил Божков, Гриша Ганчев и всички ръководители, които са да давали пари за родния футбол през годините. Според него стадионите и публиката „не са ни като хората”.
„Аз се възхищавам на хората, моите уважения към Васил Божков и Гриша Ганчев, които през тези 25-6 години, които са давали пари за спорта като цяло. С най-голямо уважение го казвам – това за мен са хора мазохисти. Много хора се бият по гърдите, но ние нямаме нито един все още нормален футболен отбор. Без да обиждам го казвам, казвам го като Йордан Лечков, а не като вицепрезидент на БФС. Футболът отдаван е бизнес, той е религията на XII век. Ние нито веднъж не сме били в крачка.
Нито стадионите ни са като хората, нито публиката ни е като хората. Има 10 000 човека, а има 2 000 продадени билета. Няма реклама, с изключение на големите отбори”, каза Йордан Лечков в предаването „120 минути” на bTV.
Лечков отново отказа да коментира темата за вероятността да има два отбора ЦСКА.
„Трябва да имаме и силен Левски, и силен ЦСКА. Каквото може ще се съобразим ние като футболен съюз. Аз не съм присъствал на тези срещи на високо ниво. Всеки си мери егото, мери си рейтинга и т.н. Когато имаш разсрочено споразумение с държавата, ние като футболен съюз не се интересуваме от отношенията клуб – държава. Те просто внасят документи. За другите задължения ФИФА и УЕФА не правят компромиси. Може даден играч е да играл нула минути, но си иска парите. Това е”.
Героят от САЩ ’94 смята, че децата в България вече нямат желание да спортуват и това е основна причина да нямаме силни футболисти.
„Децата не спортуват. Дайте ми имена, талантливи, като нашето поколение. Хора, които имат пламък в очите. За да не мислят хората, че бягам от отговора, вкъщи си имам двама синове, които нямат никакво желание да играят футбол или да спортуват. В кой гад имаме някой талант в момента? Ние още се делим на червени и сини. Навремето имаше футболисти в националния отбор и от Левски, и от ЦСКА, и от Сливен, и от Търново, и от Благоевград, и от Бургас, имаше школи и се работеше. Държавата си беше на своето място”.