2. - ЦСКА
  3. ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА пак върви напред в Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА пак върви напред в Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Драма с дузпи класира "червените" в трети кръг на Лига Европа

ЦСКА успя да елиминира Осиек като гост в реванша от втория кръг на Лига Европа след 120 минути футбол и изпълнения на дузпи.

Редовното време завърши при резултат 1:0 за хърватите, като това беше резултатът от първата среща в полза на "армейците".

След сериозна битка цели 120 минути се стигна до рулетката на наказателните удари, където ЦСКА допусна една грешка по-малко и успя да се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа!

Срещата в Хърватия започна силно за домакините, които още във 2-та минута застрашиха вратата на "армейците", но ударът на Бочкай от пряк-свободен удар беше спасен от Черниаускас.

В 13-та Тиаго центрира в наказателното поле на Осиек и футболистите на ЦСКА претендираха за игра с ръка, но повторенията показаха, че такава няма. Секунди по-късно Бикел сгреши сериозно и допусна футболист на домакините да получи дълга топка зад защитата, но Черниаускас излезе и изчисти.

Така се стигна до 27-та минута и гола за Осиек. Майстрович полчуи отлично центриране отдясно и с глава насочи топката в близкия ъгъл на Черниаускас.

В самия край на първото полувреме Фабрини намери Али Соу, но нападателят не успя да насочи добре топката. След почивката точно Соу стреля мощно от дистанция, но топката прелетя близко покрай вратата. Малко след час игра Плил мина като на шега покрай няколко футболисти в червено и стреля, но неточно.

В самия край на редовното време и двата отбора имаха шанс да вкарат от статично положение, но и в двете ситуации не се стигна до нещо сериозно.

Първата по-сериозна възможност в продълженията дойде в 105-та минута, когато Али Соу получи отлично подаване зад гърба на защитата, пое топката добре, но след това не успя да преодолее плонжиралия страж на домакините.

Две минути след началото на второто продължение пък влезлият като резерва Тони Уот получи топката отляво, проби в наказателното поле и там бе съборен, но съдията реши да не отсъжда дузпа за ЦСКА. Така след липса на нови опасни ситуации, всичко в сблъсъка остана да се реши с дузпи.

При тях първите изпълнения и на двата отбора бяха точни, като за домакините вкара Льопа, а за "армейците" - Тиаго. След това обаче Черниаускас спаси изстрела на Бочкай, а Кери изведе ЦСКА напред. Последва пропуск на Шкорич, но и Жеферсон върна жеста веднага след него. Последваха точни изпълнения на Плил, Бодуров и Марич и за решителната пета дузпа за ЦСКА пристъпи Али Соу. Нападателят се забави с изпълнението си, но прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата и донесе радостта за червените.

Така "армейците" ще се изправят срещу Зоря (Луганск) в следващия кръг на Лига Европа, като ЦСКА ще е домакин на 8-ми август и ще гостува в Украйна седмица по-късно.

Осиек - ЦСКА 1:0 (1:1 общ резултат; 3:4 след дузпи)
1:0 Майстрович - 27

Стартови състави:

Осиек: Ивушич, Клейнхейслер, Майсторович, Мансе, Бочкай, Шорша, Запер, Шкорич, Марич, Плил, Сутало

ЦСКА:  Черниаускас, Албентоса, Жеферсон, Томаш, Бодуров, Занев, Малинов, Бикел, Тиаго, Фабрини, Соу

1 - Начало на мача!

2 - Директен изстрел от пряк-свободен удар на Бочкай, но Черниаускас се представя отлично и спасява!

12 - Първончалният натиск на Осиек сякаш изчезна и ЦСКА успява да задържи топката повече в тяхната половина

13 - Центриране на Тиаго в наказателното поле носи сериозни претенции на футболистите в "червено" за игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не е отсъдена

14 - Сериозна грешка на Бикел при върната топка назад отвори отличен шанс на нападател на домакините да се откъсне сам срещу Черниаускас, но вратарят на армейците излезе и изчисти!

21 - Бодуров получава жълт картон след закъснели действия в защита

24 - Опасен изстрел с глава от Шорша, но топката мина покрай вратата на ЦСКА

27 - ГОЛ за Осиек! Домакините изравняват общия резултат, след като Майстрович получи отлично центриране отдясно и с глава прати топката в близкия ъгъл!

35 - Удар на Фабрини от дистанция, който не застраши стража на Осиек

38 - Албертоса получава жълт картон след закъсняла намеса при контраатака на Осиек

43 - Добро центриране на Фабрини към Али Соу, но нападателят не успя да натисне топката и да застраши вратата на домакините

45 - Три минути добавено време

45+3 - Топката влиза в мрежата на Осиек след удар с глава на Занев след центриране от пряк-свободен удар, но голът е отменен след засада

45+3 Край на първата част

46 - Начало на второто полувреме

51 - Мощен изстрел на Соу от дистанция, но топката мина много близо покрай вратата!

60 - Изключително грубо влизане в краката на Нуно Томаш, който се превива от болка на терена! За щастие, бранителят се изправя на крака и сякаш ще може да продължи игра

62 - Късмет за ЦСКА, след като Плил мина покрай няколко футболисти в червено, но ударът му от дъгата на наказателното поле мина встрани

65 - Петър Занев е заменен от завърналия се от тежка контузия Иван Турицов

67 - Изстрел на Фабрини от около 15 метра, но той минава над вратата!

76 - Кристиян Малинов е на терена, очевидно изпитващ болка, но след намесата на лекарския щаб се връща в игра

79 - Малинов все пак напуска терена за сметка на Греъм Кери

85 - Центриране в наказателното поле на ЦСКА, след което Черниаускас беше фаулиран

90+1 Удар право в стената на Тиаго, който имаше шанс да стреля от пряк-свободен удар

90+3 Опасен изстрел от дистанция на Сутело, който лети високо

90+3 - Край на редовното време, предстоят продължения!

90 - Начало на първото продължение!

97 - Опасност в наказателното поле на ЦСКА, където след центриране се получи разбъркване, но Черниаускас лови

104 - Диего Фабрини напуска игра, Тони Уот влиза на терена

105 - Какъв пропуск за ЦСКА! Али Соу получи топката по въздух зад гърба на защитата и направи добро първо докосване, но след това не успя да преодолее падналия на земята страж на Осиек

105 - Край на първото продължение

106 - Начало на второто продължение

107 - ЦСКА провали отлична контраатака, след като Тиаго и Али Соу бяха в ситуация двама на един пред наказателното на домакините, но португалецът пусна много лош пас.

111 - Тони Уот получи отляво и навлезе в наказателното поле, където беше повален, но съдията не отсъжда дузпа за ЦСКА!

120 - Край на второто продължение, всичко в сблъсъка ще се реши с дузпи!