2. - ЦСКА
  3. Левски подчини ЦСКА и при юношите

Левски подчини ЦСКА и при юношите

Левски постигна поредната си победа над вечния си съперник ЦСКА, след като юношите старша възраст „Б" спечелиха с 3:2 срещата от последния кръг на първенството, която се игра днес на „Герена", съобщава официалният сайт на „сините”.

Момчетата на Петко Медвецки имаха пълно превъзходство и набързо поведоха с 2:0 в резултата. Още в 5-та минута центриране на Даниел Шмедин отляво намери Веселинов, който с глава откри - 1:0. В 20-та минута резултатът вече бе 2:0, след като Миленов от пряк свободен удар прати топката в мрежата.

Преднината успокои „сините", което позволи на гостите да „живнат" и в 30-та минута след удар на Томи Костадинов отдясно топката влезе в обратния ъгъл - 2:1. В края на полувремето Благой Пасков със самостоятелен рейд изравни - 2:2.

След почивката Левски отново имаше превъзходство, а съдията не видя две чисти дузпи за нарушение в пеналта на ЦСКА. Все пак в 85-та минута Андреас Васев проби отдясно, центрира остро и Костадин Аджов засече топката в мрежата за 3:2.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:2

1:0 Веселинов 5
2:0 Миленов 20
2:1 Томи Костадинов 30
2:2 Благой Пасков 44
3:2 Аджов 85

Съставът на Левски: Александър Димчев, Даниел Шмедин, Живко Атанасов, Даниел Николов, Кристиян Живков, Виктор Малковски, Георги Веселинов, Стилян Николов, Роналд Донев, Валентин Миленов, Иван Илиев. Резерви: Андреас Васев, Еден Гентлер, Ивайло Гешев, Костадин Аджов, Георги Пецински, Ростислав Янков.