2. - ЦСКА
  3. Любо Пенев: Доволен съм, че продължихме победната серия, на Тонев му беше време да вкара

Не изключвам победната ни серия един ден да спре. Няма отбор и треньор, който постоянно да печели, заяви Пенев.

Добра победна серия от 8 мача за нас, доволен съм, че я продължихме. Това заяви наставникът на ЦСКА Любослав Пенев след победата с 4:1 над Вихрен.

Мачът беше повече на единоборства, не се адаптирахме добре към терена през първото полувреме, не искам да звучи като оправдание това, но го отчитаме като факт. Имаше пропуски, проспахме първото полувреме и 45 минути отлетяха много бързо, направихме корекции и головете не закъсняха. През втората част бяхме по-концентрирани и логично дойдоха головете. Второто полувреме се притесних, че контролираме мача, но грешахме лесни пасове, което ни донесе проблеми. Иван Иванов си е добре като защитник, а и в атака играе отлично. Въпреки това не мисля да го правя нападател”, заяви Любо Пенев.

„Доволен съм и от Тонев, той излиза на голови ситуации и беше време да вкара, това е добре за самочувствието му. Той има качества да играе и като централен нападател, справя се добре. Той е на 18 години, но трябва да продължава все така. Който работи добре на тренировките, намира място в състава. Добре ми се видя и Здравко Лазаров, но му липсва малко игрови ритъм, все пак имаше тежка контузия и трябва да наваксва”, добави Пенев.

Никой не е застрахован от загуби, но играем мач за мач, това е. Постоянно повтарям на момчетата, че за всеки противник се мисли поотделно. За победа се дават по 3 точки, а не по 6. Ако бием силните отбори, няма да ни дадат повече точки, затова всяка една победа е изключително важна. Не изключвам победната ни серия един ден да спре. Няма отбор и треньор, който постоянно да печели. Ето и днес Локо (Сф) са загубили. Важното е, когато правим равен или губим, да го правим с гордо вдигнати глави. Според мен отборът играе по-добре във всеки следващ мач и сега се намираме в много по-добро състояние от началото на пролетния полусезон”, завърши младият специалист.