2. - ЦСКА
  3. Стоичков вкара за ЦСКА при победа над Пирин

Стоичков вкара за ЦСКА при победа над Пирин

Пирин започна със загуба от ЦСКА с 0:1 участието си на 1/32 -финалите на Държавното първенство по футбол за юноши родени през 1992 г,

Пирин започна със загуба от ЦСКА с 0:1 участието си на 1/32 -финалите на Държавното първенство по футбол за юноши родени през 1992 г,  Единственото попадение в мача падна в даденото от рефера Пламен Божидаров от София  продължение, а автор на гола стана Дарио Стоичков.

Домакините започнаха доста напористо мача, но чистите голови положения бяха за ЦСКА. В 42-ата минута Антоан Гегов се озова очи в очи със стража на домакините, но  Николай Стойков прояви хлъднокръвие и отрази удара. Пет минути по-късно отново Стойков трябваше да демонстрира класа при удара на Стилян Сеферинкин. Антон Карачанаков в 66-ата минута обра аплодисментите от трибуните на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, след като с мощен шут отдалече опари пръстите на Деян Димитров.  Пет минути преди края на редовното време гол на "армейците" във вратата на Пирин бе справедливо отменен от Пламен Божидаров, тъй като футболист на домакините лежеше в малкото наказателно поле.

В даденото продължение на мача Дарио Стоичков, който влезе на почивката ,с хубав параболичен удар прати топката в мрежата на Стойков и донесе победата за ЦСКА. Така на реванша следващата седмица на стадион "Червено знаме' в София възпитаниците на треньора Илко Христов ще имат почти непосилната задача да вкарат два гола във вратата на  ЦСКА и в същото време да не допускат попадение в собствената си врата, ако искат да продължат напред в държавните финали, които са на директна елиминация.