2. - ЦСКА
  3. ЦСКА се изкачи на върха след две дузпи на "Армията"

ЦСКА се изкачи на върха след две дузпи на "Армията"

ЦСКА победи Славия с 2:1 пред 7 000 зрители на стадион „Българска армия” и оглави класирането в „А” група, предаде репортер на Novsport.com. И двата гола за „армейците” отбеляза Йордан Тодоров след точно реализирани дузпи.

ЦСКА победи Славия с 2:1 пред 7 000 зрители на стадион „Българска армия” и оглави класирането в „А” група, предаде репортер на Novsport.com. И двата гола за „армейците” отбеляза Йордан Тодоров след точно реализирани дузпи. В 11-ата минута пък Славия поведе в резултата чрез Дубала, но шампионите направиха пълен обрат и взеха трите точки. ЦСКА вече има 47 точки след 20 изиграни срещи, с 1 повече от есенния първенец Левски.

Двубоят започна с домакински натиск на ЦСКА, като Мигел и Тодоров имаха добри възможности за реализиране на гол. В 11-ата минута съставът на Славия изпълни по прекрасен начин заучено изпълнение на свободен удар, Керчев намери в наказателното поле Ортега, той овладя отлично топката и простреля Петров за 1:0.

„Червените” се хвърлиха във вихрени атака след гола и в 22-ата минута стигнаха до изравняването. Главният съдия Ангел Ангелов отсъди дузпа в полза на домакините. Морац направи нарушение срещу Котев в наказателното поле след центриране от свободен удар и Ангелов посочи бялата точка. Зад топката застана Йордан Тодоров и вкара хладнокръвно за 1:1. До края на първата част играта бе накъсвана от постоянни нарушения. Тодоров бе много активен по десния фланг, а Маркиньос се опитваше да тормози Господинов с удари от средна дистанция.

До 70-ата минута на втората част двата тима не успяха да създадат изгодни положения за гол. Любо Пенев се опита да раздвижи нещата в отбора си, като в игра се появиха Тонев и Саидходжа. „Червените” претендираха за нова дузпа след нарушение срещу Янчев, но Ангелов остана безмълвен. Славия се опитваше с контраатаки да затруднят ЦСКА, като Ортега и Дубала постоянно тормозеха Котев и Иванов. Не се виждаше как ЦСКА ще стигне до гол, преди в 77-ата минута Минев да пробие отдясно, последва центриране към Тонев, който овладя топката в наказателното поле, но тя се удари в ръката на Карлос. Главният рефер даде втора дузпа за ЦСКА, а Тодоров отново не остави шанс на Господинов за 2:1. До края на мача с няколко добри изяви се отличи Тонев, но резултатът 2:1 се запази до самия край.

ЦСКА вече има 47 точки и заема 1-о място в класирането, с точка пред Левски. Славия е на 6-а позиция с 30.

1.  ЦСКА 47  20  14  39 - 14 25
2.  Левски 46  20  14  34 - 10 24
3.  Литекс 38  20  11  31 - 15 16
4.  Черно Море 37  20  11  28 - 12 16
5.  Локомотив (Сф) 37  20  11  30 - 14 16
6.  Славия 30  20  28 - 22
7.  Локомотив (Мз) 29  20  26 - 20
8.  Сливен 24  19  22 - 24 -2