2. - ЦСКА
  3. Юношите на Левски сразиха ЦСКА и ще спорят за Купата на БФС

Юношите на Левски сразиха ЦСКА и ще спорят за Купата на БФС

Юношите старша възраст на Левски (набор 1991) победиха ЦСКА в полуфинална среща за Купата на БФС и се класираха за финала, след изпълнение на дузпи, предаде репортер на Novsport.com. Мачът на „Герена” бе много оспорван, а в редовното време среща завърши при резултат 2:2.

„Червените” започнаха по-добре двубоя и в средата на полувремето можеха да открият резултата, но удар на Коларов срещна страничната греда. До края на полувремето Пасков от ЦСКА и Веселинов от Левски имаха отлични възможности да се разпишат. Все пак в 55-ата минута „армейците” поведоха с попадение на Коларов, който технично преодоля вратаря на „сините” Василев. Пет минути след това Шмедин проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Веселинов с глава изравни резултата. В 80-ата минута Шмедин повтори упражнението, а този път Мишел Георгиев попадна в прегръдките на съотборниците си. Три минути преди края на двубоя вратарят на Левски подцени лек удар към вратата му и топката се оплете в мрежата зад него.

Драмата стана пълна при изпълнението на наказателните удари. Двата отбора си вкараха по седем дузпи, но осмото изпълнение за ЦСКА бе пропуснато от Георгиев. Даниел Николов хладнокръвно отбеляза следващата дузпа и прати тима си на финал. Той ще се проведе на неутрален терен на 16-ти април, а противник на „сините” ще бъде отборът на Литекс, който отстрани Дунав в другата полуфинална среща.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 10:9 сл. дузпи (2:2 в ред. време)
0:1 Коларов 55
1:1 Веселинов 62
2:1 М. Георгиев 80