2. - ЦСКА
  3. Юношите на Левски записаха класическа победа с 3:0 над ЦСКА на "Българска армия"

Юношите старша възраст на Левски записаха класическа победа с 3:0 при гостуването си на ЦСКА в първата полуфинална среща от Републиканското първенство, предаде репортер на Novsport.com. „Сините” бяха по-дейният отбор през по-голямата част от срещата и заслужено си осигуриха комфортна преднина преди реванша. „Армейците” играха около час с човек по-малко, след като червен картон получи централният защитник Мартин Василев.

Срещата започна с настиск на играчите на Левски, които логично откриха резултата в 12-ата минута. Капитанът Емил Колев центрира от корнер, Иван Зайков овладя топката и от няколко метра разстреля вратаря на „червените” Стойчев. В 30-ата минута нападателят на ЦСКА бе изведен зад защитата на „сините”, но ударът му бе париран от Начев, а освен това острието на „армейците” бе в положение на засада.

В ответната атака топката бе изпратена напред към Даниел Шмедин, който я овладя и напредна, но пред бе съборен пред дъгата на наказателното поле от Мартин Василев. Главният рефер Николай Йорданов не се поколеба, като отсъди пряк свободен удар и показа директен червен картон на бранителя. Борислав Балджийски застана зад топката и с много точен изстрел по земята насочи кълбото в долния десен ъгъл на Стойчев за 0:2.

Играчите на треньора Зафиров реагираха като ужилени и веднага създадоха опасно положение пред противниковата врата. Димитър Димитров получи топката в полето на Левски, овладя я и стреля от воле, но ударът му бе париран от стража Начев. Няколко минути по-късно Балджийски стреля от границата на полето, но този път стражът на ЦСКА се намеси авторитетно и улови топката. В края на полувремето агитките на двата отбора влязоха в сериозно пререкание, а фен на ЦСКА тръгна да се саморазправя с агитката на Левски. Полицията на стадиона обаче реагира адекватно в ситуацията и предотврати очертаващата се саморазправа между привържениците.

Втората част отново започна с натиск на „сините”, които в 55-ата минута вече водеха с 3:0. Балджийски бе изведен по лявото крило, напредна и центрира топката по земята към Павел Петков, който от 3-4 метра прати кълбото за трети път в мрежата зад Стойчев. Седем минути по-късно Шмедин преодоля бранител на домакините и центрира остро на близката греда, но Зайков от 2-3 метра стреля на сантиметри покрай десния страничен стълб. Домакините отвърнаха с опасен изстрел на Самир Аесс, който попадна в ръцете на Начев. Десетина минути преди края на мача играчите на Зафиров пропуснаха да отбележат почетно попадение, след като влезлият като резерва Коларов от няколко метра стреля право в тялото на вратаря на Левски.

В другия полуфинал Славия победи Берое в Стара Загора с 2:0.

Реваншите са на 25 юни съответно на стадион "Георги Аспарухов" и стадион "Славия".

ЦСКА: Божидар Стойчев, Мартин Дечев, Никола Стойчев, Теодор Кирчев (25’ Мартин Василев), Кристиан Велинов, Марио Филипов, Даниел Михалов, Самир Аесс, Томи Костадинов (Димитър Коларов), Димитър Димитров (39’ Тихомир Ченешков), Благой Пасков

Левски: Димитър Начев, Живко Атанасов, Симеон Иванов, Христо Костов, Георги Ангелов, Емил Колев, Павел Петков, Васил Панайотов, Иван Зайков (Валентин Миленков), Борислав Балджийски, Даниел Шмедин