2. Водни спортове
  3. 212 състезатели от 22 клуба ще стартират в националния шампионат по плуване

212 състезатели от 22 клуба ще стартират в националния шампионат по плуване

212 състезатели от 22 клуба ще стартират в националния шампионат при мъжете и жените по плуване. Надпреварата е от петък до неделя на басейна в Спортната палата в столицата, съобщиха от Българската федерация по плувни спортове.

212 състезатели от 22 клуба ще стартират в националния шампионат при мъжете и жените по плуване. Надпреварата е от петък до неделя на басейна в Спортната палата в столицата, съобщиха от Българската федерация по плувни спортове.

38. 4х50 м смесена – жени

Техническата конференция ще се проведе на басейна, преди първия ден (в четвъртък)
от 17.00 ч. на определено от домакините място.

3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

Петър Стойчев 9-и в Канада

Деветкратният носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев завърши 9-ти в олимпийската дисциплина на 10 километра

Мартина Грималди спечели световното злато на 10 км в открити води

Тази вечер е стартът на 10 км при мъжете с участието на най-добрия ни плувец Петър Стойчев.