2. Водни спортове
  3. Плуване: Децата ни с най-добри постижения в Загреб

Плуване: Децата ни с най-добри постижения в Загреб

Децата ни регистрираха четири най-добри постижения на турнира за мъже и жени "Младост" в Загреб, съобщиха от Българската федерация по плувни спортове (www.bul-swimming.org).

При момчетата Кристиян Бояджиев (12 г.) фиксира на 100 м бътерфлай 1:06,26 мин, като предишното най-добро постижение за България е 1:06,29 мин.

При момичетата Цветанка Трифонова (11 г.) прати в историята три постижения. На 100 м свободен стил тя спря хронометрите на 1:13,87 мин., а досегашният най-добър резултат бе 1:14,06 мин. На 50 м бътерфлай Трифонова фиксира 36,25 сек (37,54 сек е предишният рекорд), а на 100 м бътерфлай - 1:22,74 мин (1:24,50 мин).

И двамата състезатели на възпитаници на клуб НСА и в Загреб бяха водени от треньора Янита Райкова.
На същия турнир при жените Нина Рангелова спечели два бронзови медала - на 100 и 200 м свободен стил. Тя бе водена от главния треньор на националите Веселин Суров.
3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

Петър Стойчев 9-и в Канада

Деветкратният носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев завърши 9-ти в олимпийската дисциплина на 10 километра

Мартина Грималди спечели световното злато на 10 км в открити води

Тази вечер е стартът на 10 км при мъжете с участието на най-добрия ни плувец Петър Стойчев.