2. Волейбол
  3. Олимпийските шампионки от Бразилия се класираха за четвъртфинал в Лондон

Олимпийските шампионки от Бразилия се класираха за четвъртфинал в Лондон

Бразилките с лесна победа над Сърбия в последния мач

Бразилия постигна лесна победа с 3:0 (25:10, 25:22, 25:16) над аутсайдера в група “Б”  Сърбия и зае 4-ото място в своята група на женския волейболен турнир на Олимпиадата, предаде БТА.

Така бразилките,  които са олимпийски шампионки и втори от последното световно  първенство, отиват на четвъртфинал срещу Русия. Бразилия- Русия ще повторят финала от Световното първенство, когато триумфа беше за руския състав.

Съставът на Сърбия напуска състезанието с пет поражения,  само с два спечелени гейма и без точка.

Таиса Менезеш реализира 14 точки за победителките, 5 от  блокада. Шейла Кастро добави 12, като 7 от тях бяха от атака.  Ивана Джерисило завърши с 11 за отбора на Сърбия.

Мачове от петия последен кръг в група "Б" на олимпийския турнир по волейбол за жени:

САЩ - Турция 3:0 (27:25, 25:16, 25:19)

Китай - Република Корея 3:2 (28:26, 22:25, 25:19, 22:25, 15:10)

Бразилия - Сърбия 3:0 (25:10, 25:22, 25:16)

Владо Николов: Тодор Алексиев трябва да е следващият капитан на тима

„Убеден съм, че има кой да ни представи успешно и на следващата Олимпиада"

Плачи: Можех да работя в Русия и да взема злато, но аз обичам България (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Благодаря на народа, свързан съм с отбора", призна италианецът

Жоро Братоев: Колективът е над всичко (ВИДЕО)

"Ще търся оферта от чужбина", каза разпределител номер 1 в Лондон

Любомир Ганев: Успяхме да създадем колектив (ВИДЕО)

Легендата на българския волейбол - Любо Ганев, бе в добро настроение при прибирането на националния отбор от Лондон, където "лъвовете" спечелиха 4-о място на Олимпийските игри, предаде репортер на Novsport.com

Владо Николов: Не ни стигнаха силите за медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Показахме, че когато хората работят усърдно и заедно, успяват", призна вече бившият капитан на волейболните ни национали

ВИДЕО+СНИМКИ: Празнично посрещане с плакати "Четвърти в света, първи в сърцата ни!" за волейболните национали

Огромна група фенове, играчи и близки зарадваха българския национален отбор по волейбол, който се прибра от Лондон

Избраха Жоро Братоев за най-добър разпределител на Олимпиадата

Разпределителят на българския национален отбор по волейбол Георги Братоев, който бе определен за най-добрия състезател на поста си в Световната лига в София, спечели и индивидуалната класация на олимпийския волейболен турнир в Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа