2. Волейбол
  3. Първа победа за Сърбия на Олимпиадата

Първа победа за Сърбия на Олимпиадата

Европейският волейболен шампион Сърбия записа първа победа на Олимпиадата в Лондон. Момчетата на наставника Игор Колакович дадоха гейм на Тунис, но биха с 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18) във втория си мач от предварителна Група "В", игран тази сутрин в зала "Ърлс Корт"

Европейският волейболен шампион Сърбия записа първа победа на Олимпиадата в Лондон. Момчетата на наставника Игор Колакович дадоха гейм на Тунис, но биха с 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18) във втория си мач от предварителна Група "В", игран тази сутрин в зала "Ърлс Корт".

Така "плавите" запазиха шансовете си да продължат напред и да се класират за 1/4-финалите на волейболния турнир, след като имат 3 точки след 1 победа и 1 загуба. От друга страна за тунизийците това второ поражение, след което намалиха до минимум възможностите си да се класират напред. В третия кръг мачове в групата Сърбия играе с Германия, а Тунис среща силния тим на Русия. Срещите са в четвъртък (2 август) съответно от 11,30 и 16,45 часа българско време.

Най-полезен за сърбите бе Александър Атанасийевич със страхотните 24 точки (2 блока, 3 аса и 56% ефективност в атака), а Урош Ковачевич се отчете с 19 точки (3 блока, 2 аса, 54% ефективност в атака и 81% позитивно посрещане) за победата. За отбора на Тунис Хамза Наджа реализира 22 точки (1 блок, 2 аса и 54% ефективност в атака), но и това не помогна.

Владо Николов: Тодор Алексиев трябва да е следващият капитан на тима

„Убеден съм, че има кой да ни представи успешно и на следващата Олимпиада"

Плачи: Можех да работя в Русия и да взема злато, но аз обичам България (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Благодаря на народа, свързан съм с отбора", призна италианецът

Жоро Братоев: Колективът е над всичко (ВИДЕО)

"Ще търся оферта от чужбина", каза разпределител номер 1 в Лондон

Любомир Ганев: Успяхме да създадем колектив (ВИДЕО)

Легендата на българския волейбол - Любо Ганев, бе в добро настроение при прибирането на националния отбор от Лондон, където "лъвовете" спечелиха 4-о място на Олимпийските игри, предаде репортер на Novsport.com

Владо Николов: Не ни стигнаха силите за медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Показахме, че когато хората работят усърдно и заедно, успяват", призна вече бившият капитан на волейболните ни национали

ВИДЕО+СНИМКИ: Празнично посрещане с плакати "Четвърти в света, първи в сърцата ни!" за волейболните национали

Огромна група фенове, играчи и близки зарадваха българския национален отбор по волейбол, който се прибра от Лондон

Избраха Жоро Братоев за най-добър разпределител на Олимпиадата

Разпределителят на българския национален отбор по волейбол Георги Братоев, който бе определен за най-добрия състезател на поста си в Световната лига в София, спечели и индивидуалната класация на олимпийския волейболен турнир в Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа