2. Волейбол
  3. САЩ победи Бразилия в дербито на група В

САЩ победи Бразилия в дербито на група В

Американските волейболистки се наложиха с 3:1 над бразилките

САЩ победи Бразилия с 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21) в дербито на група "В" на олимпийския турнир по волейбол за жени.

В повторение на финала от Пекин 2008 американките надиграха категорично "селесао" и взеха реванш за изгубената титла преди четири години.

Най-резултатна за победителките беше Дестъни Хукър с 23 точки. Бразилката Шейла Кастро реализира 15 точки.
Победата доближи американския отбор до класиране за следващата фаза на олимпийския турнир.

Срещи от втория кръг в група "В" на турнира по волейбол за жени на олимпийските игри в Лондон:

САЩ - Бразилия 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21)
Китай - Турция 3:1 (25:20, 25:20, 29:31, 25:22)
Сърбия - Република Корея 1:3 (12:25, 16:25, 25:16, 21:25)

Владо Николов: Тодор Алексиев трябва да е следващият капитан на тима

„Убеден съм, че има кой да ни представи успешно и на следващата Олимпиада"

Плачи: Можех да работя в Русия и да взема злато, но аз обичам България (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Благодаря на народа, свързан съм с отбора", призна италианецът

Жоро Братоев: Колективът е над всичко (ВИДЕО)

"Ще търся оферта от чужбина", каза разпределител номер 1 в Лондон

Любомир Ганев: Успяхме да създадем колектив (ВИДЕО)

Легендата на българския волейбол - Любо Ганев, бе в добро настроение при прибирането на националния отбор от Лондон, където "лъвовете" спечелиха 4-о място на Олимпийските игри, предаде репортер на Novsport.com

Владо Николов: Не ни стигнаха силите за медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Показахме, че когато хората работят усърдно и заедно, успяват", призна вече бившият капитан на волейболните ни национали

ВИДЕО+СНИМКИ: Празнично посрещане с плакати "Четвърти в света, първи в сърцата ни!" за волейболните национали

Огромна група фенове, играчи и близки зарадваха българския национален отбор по волейбол, който се прибра от Лондон

Избраха Жоро Братоев за най-добър разпределител на Олимпиадата

Разпределителят на българския национален отбор по волейбол Георги Братоев, който бе определен за най-добрия състезател на поста си в Световната лига в София, спечели и индивидуалната класация на олимпийския волейболен турнир в Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа