2. Волейбол
  3. 15 точки за Казийски при успеха на Тренто над Мачерата

15 точки за Казийски при успеха на Тренто над Мачерата

Цецо Соколов направи 14 точки, Кунео размаза Верона

Воденият от българския старши треньор Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) победи с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:18) като гост шампиона от Лубе Банка (Мачерата) в дербито на 18-ия кръг на италианското волейболно първенство.

Капитанът на гостите и бивш български национал Матей Казийски завърши с 15 точки и има основна заслуга за важния успех на Тренто. Николай Учиков се появи като резерва в първия и четвъртия гейм за Итас Диатек, но не успя да запише нито една точка. Тренто се изкачи на първо място в класирането след третата си поредна победа над Мачерата. Трентинци имат актив от 43 точки. Лубе Банка е на второ място с две точки по-малко.

В друга среща от кръга Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов в състава си спечели с 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) у дома срещу Марми Ланца (Верона). Диагоналът Соколов беше най-резултатен за победителите с 14 точки. За гостите центърът Светослав Гоцев реализира 5 точки. Марми Ланца записа 13-а поредна загуба е се намира на последното 12-о място в класирането с актив от 8 точки. Кунео заема четвъртата позиция с 35 точки.

Кастелана Гроте с Виктор Йосифов в състава си спечели с 3:1 (25:23, 25:23, 25:27, 25:21) у дома срещу Копра Елиор (Пиаченца). Центърът Йосифов отбеляза 9 точки, докато българинът с италиански паспорт Христо Златанов завърши с 12 точки за Пиаченца. Кастелана Гроте се намира на девето място във временното класиране с актив от 23 точки.

Във втора италианска дивизия Данаил Милушев и Глобо Банка Пополаре (Сора) загубиха с 2:3 (25:22, 25:27, 22:25, 28:26, 8:15) навън срещу Сидигаз (Атрипалда). Диагоналът Милушев завърши с 28 точки и беше най-резултатен в двубоя от 20-ия кръг. Глобо Банка Пополаре заема четвъртото място с актив от 37 точки.

В първа дивизия на Италия при жените Емилия Николова направи 25 точки за победата с 3:2 (23:25, 25:23, 25:23, 21:25, 15:13) на Имоко Волей (Конеляно) като гост срещу Карнаги (Вила Кортезе). Българската националка беше най-резултатна в срещата, а Конеляно заема шеста позиция с 19 точки.