2. Волейбол
  3. 4:0 гейма за „Марица” в контрола срещу друг финалист при момичетата – ВК „Сливен”

Младите волейболистки на „Марица” разгромиха с 4:0 гейма друг финалист от държавното първенство на България за момичета до 15 години – ВК „Сливен”, в контролен мач.

Младите волейболистки на „Марица” разгромиха с 4:0 гейма друг финалист от държавното първенство на България за момичета до 15 години – ВК „Сливен”, в контролен мач. Срещата се игра в спортната зала в града под Сините камъни и предизвика голям интерес за местните волейболни фенове.

Възпитаничките на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова тотално превъзхождаха връстничките си от Сливен, за което говори и разгромният успех.

Първия гейм младите кършиякалийки го спечелиха с 25:12, а във втория бяха още по-убедителни - 25:10.

Едва в третата част се завърза някаква малка интрига. В нея сливенки стигнаха до двадесетина точки, но пловдивчанки все пак взеха победата - 25:20, с което спечелиха и двубоя.

Въпреки, че мачът приключи, старши треньорите на двата отбора после се разбраха възпитаничките им да изиграят и 4-ти гейм.

В него разликата в класите в полза на „Марица” бе още по-изразителна и гостенките измъкнаха частта без да дадат възможност на „Сливен” да стигне дори и до десетина точки – 25:9.

След мача старши треньорката на „Марица” Атанаска Атанасова-Никифорова бе изключително доволна от представянето на своите волейболистки:

„Не мога да не съм доволна, след този резултат. По-важното е, че показахме добра игра. Не бива обаче да се отпускаме, моите момичета трябва да играят максимално концентрирано във всяка среща, без значение на съперниците, защото тепърва ни предстоят далеч по-трудните и завързани мачове на финалите”, коментира Атанаска Никифорова.