2. Волейбол
  3. Абонданца: Горд съм с отбора

Абонданца: Горд съм с отбора

Селекционерът на женския национален отбор по волейбол на България Марчело Абонданца заяви след загубата на тима от Китай с 0:3 гейма, че въпреки негативния резултат, е доволен от играта на отбора

Селекционерът на женския национален отбор на България по волейбол - Марчело Абонданца, заяви след загубата на тима от Китай с 0:3 гейма, че въпреки негативния резултат, е доволен от играта на отбора.

България стартира със загуба участието си на турнира Гран-при. В двубой от група „D” на състезанието българките отстъпиха на Китай с 0:3 гейма в Макао.

„Аз съм горд от този отбор, защото след като изигра лош първи гейм, успя да покаже добър волейбол и бе равностоен на Китай. Нека не забравяме, че китайките са пети в световната ранглиста, а ние – 43-ти. Този турнир е дълъг и за нас това е време за израстване.

Като първи мач беше нервно и за двата съперника, но Китай е силен тим. Нашият отбор няма международен опит и това се вижда, когато играем точка за точка, както се получи във втория и третия гейм.

Да, ядосах се на разпределителките, но с тези разполагаме. Лора и момичетата от тима, станали четвърти в света за девойки, са бъдещето. Те трябва да играят в такива мачове, за да израстват. Не мисля, че трябва да залагаме на по-стари състезателки, защото все някога трябва да се направи промяна. Сега е важното отборът да продължи да играе на високо ниво така, както го направи в последните два гейма", заяви Абонданца.