2. Волейбол
  3. Академик с уникален обрат над Спартак и 7-о място за Купата на България

Академик с уникален обрат над Спартак и 7-о място за Купата на България

Женският отбор на Академик (София) завърши на седмо място в крайното класиране на провеждащия се в софийската зала Васил Симов турнир за Купа България след като в последния си мач преди малко победи с 3:2 (19:25, 19:25, 26:24, 25:9, 17:15) отбора на Спартак Интерком Груп (Варна), което пък остави варненки на последното осмо място в състезанието.

За Студентките това означава край на една много дълга серия от загуби в официални мачове, при това постигнат с уникален обрат в днешната среща за 7-8 място.

Спартак не срещна особени проблеми при спечелването на първите два гейма и беше тръгнал към бърза победа, водейки с 3 точки аванс на двете технически прекъсвания в третия. В този момент обаче момичетата на Георги Петров се вдигнаха на щурм и най-вече с прекрасна игра в защита те обърнаха резултата при 21:20, за да стигнат първи до геймбол при 24:23. Последва размяна на точки и пробив на Академик за 26:24. Този обрат срина психологически волейболистките на Спартак и в четвъртия гейм те бяха неузнаваеми, записвайки едва 9 точки. Варненки се стегнаха за тайбрека и благодарение най-вече на успешните атаки на Бояна Андреева имаха точка аванс при смяната на полетата и стигнаха до два поредни мачбола след 12:14.

Студентките обаче не мислеха да се предават и със самоотвержена игра изковаха следващите две точки. Нова атака на Андреева даде точка предимство за Спартак, но следващите три разигравания приключиха в полза на Академик - 17:15 в гейма и 3:2 в мача!