2. Волейбол
  3. Арда омаза и Пирин Балканстрой – 3:0

Арда омаза и Пирин Балканстрой – 3:0

Хитът на волейболен сезон 2009-2010 Арда (Кърджали) продължава с безмилостната си доминация над останалите тимове, след като преди броени минути разби тима на Пирин Балканстрой с 3:0 гейма (25:18, 25:22, 25:15). Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 5-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, който е част от националната Суперлига.

Двубоят започна много равностойно като при първото техническо прекъсване разложани дори водеха с 1 точка. След това обаче всичко за тях свърши, тъй като гладиаторите от Арда вдигнаха рязко оборотите и при втората техническа пауза вече водеха с 16:10. Те не изпуснаха инициативата си до края на гейма и го спечелиха с разгромното 25:18.

Най-оспорван от трите гейма се оказа вторият, когато тимът на Пирин даде сериозен отпор на лидера в класирането. Николай Пенчев и компания вдигнаха успешния си процент на атака, но в отбрана така и не успяваха да намерят отговор на нападенията на кърджалии, които все пак спечелиха и втората част, този път с 25:22.

В третия гейм символичните гости от Разлог тотално свалиха гарда и натрупаха сериозен дефицит още в началото на частта. В тази решителна част кърджалии буквално унизиха своя опонент, размазвайки го със срамното 25:15, като по този начин си осигуриха 9-а поредна победа в Суперлигата. Те са и единственият отбор в турнира до момента, който все още не познава вкуса на поражението.