2. Волейбол
  3. Арда отстъпи на Пирин в собствената си зала

Арда отстъпи на Пирин в собствената си зала

Волейболният Пирин Балканстрой започна с победа участието си на турнира Купа Филипови 2000, след като надделя трудно с 3:2 (25:19,25:23, 10:25, 21:25, 15:6). гейма над домакините от Арда

Волейболният Пирин Балканстрой започна с победа участието си на турнира Купа Филипови 2000, след като надделя трудно с 3:2 (25:19,25:23, 10:25, 21:25, 15:6). гейма над домакините от Арда. Това бе дебютен двубой за двата тима в надпреварата, която е част от редовния сезон на Суперлигата, който се игра в зала „Арпезос” в Кърджали.

Играчите на Пирин започна устремно мача и набързо спечелиха първите два гейма, съответно с 25:19 и 25:23. След това обаче мотивацията на разложани спадна чувствително и това даде шанс на Арда да се върне в мача. Кърджалии разбиха своя съперник в третата част с 25:19, а четвъртата затвориха при 25:21 в своя полза. В решителния тайбрек обаче гостите от Пирин отново се съвзеха и буквално пометоха своя противник с 15:6.