2. Волейбол
  3. Арда премаза Славия с 3:1 и излезе начело в Суперлигата

Арда премаза Славия с 3:1 и излезе начело в Суперлигата

Гостите от Кърджали продължават с отличната си игра, Славия на дъното без победа от началото на волейболното първенство

Опитният волейболен отбор на Арда (Кърджали) разби като гост столичния Славия с 3:1 гейма. Срещата се игра в зала „Панайот Пондалов”.

Първата част гостите взеха с впечатляващата преднина от 25:9. След шока тимът на Славия, който продължава да стои на дъното на класирането без победа в Суперлигата, успя да се съвземе и изравни резултата след 25:19.

В оставащите два гейма играта бе равностойна, но след 25:20 и 25:22 Арда записа четвъртата си победа. Тя осигури и първото място във временното подреждане със сбор от 11 точки. С шанс за първата позиция е ЦСКА, който има 9 точки и мач по-малко.