2. Волейбол
  3. Аржентина склони глава пред Корея в петгеймова драма

Аржентина склони глава пред Корея в петгеймова драма

Южна Корея победи Аржентина с 3:2 (20:25, 25:22, 34:36, 25:16, 15:13) във втория мач от група В на Световната лига по волейбол. Корейците приеха „гаучосите” в залата в Сувон. Двата отбора се „захапаха” още от самото начало.

Аржентина взе първия гейм с 25:20, но след това позволи на домакините да запишат победа в следващата част. Във втория гейм азиатците стигнаха до успеха с 25:22, а третият бе истинска драма, която приключи с общо 70 отбелязани точки в гейма и резултат 36:34 в полза на Аржентина.

Гостите като, че се поизмориха и позволиха на Южна Корея да достигне до лесен успех в четвъртия гейм – 25:16. Така мачът бе доведен до тайбрек, който също бе спечелен от отбора-домакин с 15:13.

Факундо Конте от Аржентина бе най-резултатния волейболист в мача с 22 точки, за корейците най-много отбеляза Сунг Мин Мун – 16.